Նախարարության «Թեժ գծով» ստացվել է շուրջ երեք տասնյակ հեռախոսազանգ
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարության հետադարձ կապով  նոյեմբերի 1-ից դեկտեմբերի 23-ն ընկած ժամանակահատվածում քաղաքացիներից ստացվել է թվով 7 դիմում: Գրանցվել են մասնավորապես՝   ինքնավար արևային կայանների կառուցման կարգինցանցին միանալուն,   լիզենզիայի տրամադրմանը, արևային էներգիայի կենտրոնացված օգտագործման և ակումուլյացիայի հեռանկարային տեխնոլոգիաների կիրառման հնարավորությանը, գազամատակարարմանն ու էլեկտրամատակարարմանը, ընդերքի օգտագործմանը վերաբերող հարցեր  և առաջարկություններ։ Ներկայացված հարցերին և առաջարկություններին համապատասխան ընթացք է տրվել։
Նշված ժամանակահատվածում նախարարությունում գործող «Թեժ գծի» 011-528-243 հեռախոսահամարով ստացվել է շուրջ երեք տասնյակ հեռախոսազանգ։ Բարձրացված հարցերը հիմնականում լուծում են ստացել։ ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարության իրավասությունից դուրս գտնվող դիմումները վերահասցեագրվել են  համապատասխան լիազոր մարմիններին:
«Թեժ գծով» ստացված հեռախոսազանգերը վերաբերել են տարբեր խնդիրների՝ էլեկտաէներգիայի և գազի  հաշվիչների տեղադրմանը, փողոցի լուսավորության ապահովմանը, գազիֆիկացմանը, էլեկտրամատակարարման անջատումներին, ջրամատակարարմանը և այլն։

На телефонную «горячую линию» Министерства поступило три десятка звонков.
В период с 1 ноября по 23 декабря от граждан получено семь заявлений. Были получены вопросы и предложения, касающиеся порядка сооружения автономных солнечных станций, их присоединения к сети, предоставления лицензии, возможностей централизованного использования солнечной энергии и перспективных технологий аккумуляции, газо и электроснабжения, недропользования. По предложениям и вопросам были предприняты надлежащие меры.
Кроме того, за указанный период на телефонную «горячую линию» (011528243) поступило три десятка звонков. Поднятые проблемы и вопросы, в основном, были решены. Вопросы, находящиеся вне рамок компетенции Министерства были переадресованы соответствующим компетентным органам.
Звонки на «горячую линию» касались самых разных проблем, в частности установки электро и газовых счетчиков, освещения улиц, газификации, отключения электроснабжения, водоснабжения.