2014թ. ապրիլի 30-ի ՀՀ նախագահի հրամանագրով ՀՀ էներեգետիկայի և բնական պաշարների նախարար է նշանակվել Երվանդ Զախարյանը: Նույն օրը ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Երվանդ Զախարյանին: Կառավարության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել նախկին նախարար Արմեն Մովսիսյանին՝ երկարատև աշխատանքի և համագործակցության համար:
«Երվանդ Զախարյանը ոլորտին ծանոթ է: Համոզված եմ, որ կանի այն ամենը, ինչ անհրաժեշտ է՝ առկա խնդիրները կարգավորելու համար»,- ասել է Հովիկ Աբրահամյանը: Վարչապետը շնորհավորել է նորանշանակ նախարարին և մաղթել բեղմնավոր աշխատանք:
Երվանդ Զախարյանը շնորհակալություն է հայտնել հանրապետության նախագահին և վարչապետին՝ վստահության համար և նշել, որ ամբողջովին գիտակցում է բնագավառի կարևորությունը երկրի տնտեսության զարգացման գործում և այն պատասխանատվությունը, որ ստանձնում է: ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարը վստահեցրել է, որ համակարգի պրոֆեսիոնալների հետ կանի ամեն ինչ, որպեսզի իր առջև դրված խնդիրները հնարավորինս արդյունավետ լուծվեն:

Министром энергетики и природных ресурсов РА назначен Ерванд Захарян
30 апреля 2014г. Указом Президента РА на должность Министра энергетики и природных ресурсов РА назначен Ерванд Захарян. В тот же день Премьер-министр РА Овик Абраамян представил новоназначенного министра Ерванда Захаряна Аппарату Министерства энергетики и природных ресурсов РА. Руководитель Правительства выразил благодарность бывшему Министру Армену Мовсисяну за многолетнюю работу и сотрудничество.
“Ерванд Захарян знаком с отраслью. Уверен, что он сделает все, что необходимо для урегулирования имеющихся проблем”, - сказал Овик Абраамян. Премьер-министр поздравил новоназначенного Министра и пожелал ему плодотворной работы.
Ерванд Захарян выразил благодарность Президенту и Премьер-министру Республики за оказанное доверие и отметил, что полностью осознает важность отрасли в деле экономического развития страны и ту ответственность, которую он принимает. Министр энергетики и природных ресурсов РА заверил, что вместе с профессионалами системы сделает все, чтобы поставленные перед ним задачи были разрешены по возможности эффективно.