Աշոտ Մանուկյանը երկօրյա աշխատանքային այցով Աշգաբադում էր
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար, հայ-թուրքմենական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Աշոտ Մանուկյանի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 20-21-ն աշխատանքային այցով  Թուրքմենստանի մայրաքաղաք Աշգաբադում էր:
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանը և Թուրքմենստանի պետական նախարար Միրատ Արչաևը հանձնաժողովի անդամների հետ քննարկել են     անցյալ տարի Երևանում կայացած հայ-թուրքմենական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 8-րդ նիստի արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը և առաջիկա անելիքները:
Կողմերը գոհունակությամբ ընդգծել են Աշգաբադ-Երևան ուղիղ ավիաչվերթի բացման և կանոնավոր չվերթերի իրականացման արդյունքում զբոսաշրջության խթանման իրական հնարավորությունները և  կարևորել  չվերթերի  ավելացումը:
Անդրադարձ է եղել նաև երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառության ծավալների ընդլայնման, արտահանման խրախուսման, ուսանողների և մարզիկների փոխանակման ծրագրերին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են  բնական գազի և էլեկտրաէներգիայի առաքման ու փոխանակման և այդ համատեսքտում Հայաստան-Իրան-Թուրքմենստան եռակողմ համագործակցության հնարավորությունները:
Երկու երկրների նախարարները քննարկել են նաև հայ-թուրքմենական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի հաջորդ նիստի օրակարգն ու անցկացման հնարավոր ժամկետները, որը  տեղի կունենա 2018թ.-ին Աշգաբադում:

Ашот Манукян находился с двухдневным рабочим визитом в Ашгабаде
Делегация, возглавляемая министром энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА, сопредседателем армяно-туркменской межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству Ашотом Манукяном, находилась 20-21 марта с рабочим визитом в столице Туркменистана Ашгабаде.
Министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА Ашот Манукян и государственный министр Туркменистана Мырат Арчаев обсудили с членами комиссии ход реализации договоренностей, достигнутых по итогам прошедшего в прошлом году восьмого заседания армяно-туркменской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству и предстоящие планы. Стороны с удовлетворением подчеркнули в результате открытия прямого авиарейса Ашгабад-Ереван и осуществления регулярных рейсов реальные возможности стимулирования туризма, и придали важность увеличению рейсов.
Были затронуты программы, направленные на расширение товарооборота между странами, стимулирование экспорта, обмена студентами и спортсменами. В ходе встречи были обсуждены возможности поставок и обмена природным газом и электроэнергией, и, в этом контексте, трехстороннего сотрудничества Армения-Иран-Туркменистан.
Министры двух стран обсудили также повестку и возможные сроки проведения следующего заседания армяно-туркменской комиссии по экономическому сотрудничеству, который пройдет в 2018 году в Ашгабаде.