ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հանքագործի և մետալուրգի մասնագիտական տոնի առթիվ
Հարգելի հանքագործներ և մետալուրգներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի` Հանքագործի և մետալուրգի  օրվա առթիվ, որը ավանդաբար նշվում է հուլիսի  երրորդ  կիրակի օրը:
Հանքարդյունաբերական-մետալուրգիական համալիրը  իրավամբ մեր  երկրի տնտեսության առանցքային ոլորտներից է: Տնտեսական զարգացման ուղին բռնած մեր հանրապետության համար կարևոր նշանակություն ունի  ոլորտի արդիականացումն ու զարգացումը, նոր տեխնոլոգիաների ներդրումն ու ընդերքի արդյունավետ կառավարումը:
Վստահ եմ, որ ձեր մասնագիտական բարձր կարողությունների շնորհիվ հետագայում ևս հաջողությամբ կիրականացնեք ձեր առջև դրված խնդիրներն ու կնպաստեք ոլորտի հետագա զարգացմանը:
Կրկին շնորհավորում եմ  մասնագիտական օրվա առթիվ, ձեր ընտանիքներին մաղթում եմ ամենայն բարին, իսկ ձեզ` առողջություն և նորանոր հաջողություններ:

Congratulatory message of RA Minister of Energy infrastructur and Natural Resources on the occasion of the professional holiday of miner and metallurgy
Dear miners and metallurgists,
I cordially congratulate you on the occasion of the professional holiday - the Miner's Day and the Metallurgy Day traditionally celebrated on the third Sunday of July.
The mining and metallurgical complex is rightly one of the key spheres of our country's economy.
The modernization and development of the sector, the introduction of new technologies and effective management of the subsurface are important for our Republic, which has a path of economic development.
I am confident that thanks to your high professionalism, you will succeed in the future and contribute to further development of the sector.
Once again I congratulate you on the professional day, wish your families the best, and your health and new successes.