Հոկտեմբերի 28-ին ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը հյուրընկալել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտոր Սվիտալսկիին, ԵՄ ծրագրի ղեկավար Լյուդովիկ Չեխանովսկիին և KfW բանկի պատվիրակության անդամներ՝ ծրագրի ղեկավար Սանդրա Լուտզին, համակարգող տնօրեն Էնրիկո Շպիլլերին և պատվիրակության այլ ներկայացուցիչներին:
Երվանդ Զախարյանը շնորհավորել է Հայաստանում ԵՄ նորանշանակ դեսպանին՝ պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, մաղթել բեղմնավոր ու արդյունավետ աշխատանք՝ Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն իրականացնելու ընթացքում:
Հանդիպումների ընթացքում նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Եվրամիությանը, ինչպես նաև KfW գերմանական բանկին՝ Հայաստանի էներգետիկ համակարգում իրականացվող ծրագրերին ցուցաբերած աջակցության համար։ Նշվել է, որ հաջողությամբ ընթանում են KfW բանկի ֆինանսավորմամբ իրականացվող Հայաստան-Վրաստան 400 կՎ էլեկտրահաղորդման գծի կառուցման աշխատանքները։ Նախարարը ընդգծել է ծրագրի նշանակությունը էլեկտրաէներգետիկ համակարգերի տարածաշրջանային ինտեգրման գործում:
Հանդիպումների ժամանակ քննարկվել են ծրագրի իրականացմանն առնչվող մի շարք հարցեր, որոնց վերաբերյալ տրվել են պարզաբանումներ։

On October 28, the RA Minister of Energy and Natural Resources Yervand Zakharyan has received the head of the EU Delegation, Ambassador to Armenia Piotr Switalski, the EU project manager Ludovic Chekhanovski and the KfW Bank’s delegation members, the project manager Sandra Lutz, coordinating director Enrico Shpiller and the other representatives of delegation.
Yervand Zakharyan has congratulated the newly appointed EU Ambassador on his appointment and wished him fruitful and productive work in the course of his diplomatic mission in Armenia.
During the meeting the Minister thanked the EU, as well as the German bank KfW, for their assistance in implementing programs in Armenia's energy sector.
It was mentioned that the construction works of 400 kV power transmission line between Armenia and Georgia, financing by KfW bank are successfully continuing.
The Minister stressed the importance of the program in terms of regional integration of the energy systems.
During the meetings were discussed a number of issues related to the implementation of the program of which were been given the explanations.