Երվանդ Զախարյանը հյուրընկալել է ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսին
ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը մարտի 9-ին հյուրընկալել է ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի նորանշանակ դեսպան Ռիչարդ Միլսին: Նախարարը շնորհավորել է դեսպան Միլսին պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ ու բեղմնավոր աշխատանք:
Երվանդ Զախարյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ կառավարությանը Հայաստանի էներգետիկ ոլորտին, մասնավորապես՝ Հայկական ատոմային էլեկտրակայանի անվտանգության մակարդակի բարձրացմանն ուղղված ծրագրերին շարունակական  աջակցություն ցուցաբերելու համար:
Հանդիպման մասնակիցները գոհունակություն են հայտնել էներգետիկ բնագավառում հայ-ամերիկյան համագործակցության արդյունքներից ու ընթացքից: Դեսպան Ռիչարդ Միլսի խնդրանքով նախարար Երվանդ Զախարյանը ներկայացրել է էներգետիկ ոլորտի ներկա վիճակն ու զարգացման հեռանկարները:
Ռիչարդ Միլսը նշել է, որ Հայաստանի էներգետիկ ոլորտը կարևորագույն ոլորտ է ԱՄՆ կառավարության համար: Նա հույս է հայտնել, որ առաջիկայում ևս էներգետիկ բնագավառում հայ-ամերիկյան համագործակցությունը կշարունակվի նույնքան արդյունավետ:

Ерванд Захарян принял посла США Ричарда Милса
Министр энергетики и природных ресурсов РА Ерванд Захарян 9 марта принял чрезвычайного и полномочного посла  США в Армении Ричарда Милса.
Министр поздравил посла с назначением и пожелал ему продуктивной и плодотворной работы.Ерванд Захарян поблагодарил правительство США за помощь в области энергетики, в частности, за повышение уровня безопасности Армянской АЭС.
Собеседники выразили удовлетворение итогами и ходом армяно-американского сотрудничества в области энергетики.
По просьбе Ричарда Милса, министр Ерванд Захарян представил нынешнее положение отрасли и перспективы развития.
Ричард Милс отметил, что энергетическая отрасль в Армении является важнейшей сферой для правительства США.