«Էքսպո Ռուսաստան-Հայաստան. 2014» արդյունաբերական վեցերորդ միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցելու նպատակով, հոկտեմբերի 23-25-ը, Հայաստան էր ժամանել «ТВЭЛ» ԲԲԸ-ի պատվիրակությունը՝ նախագահ Յուրի Օլենինի գլխավորությամբ: Պատվիրակությունը հանդիպում է ունեցել ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱԷԿ-ին միջուկային վառելիքի մատակարարման ընթացիկ համագործակցության հարցերը, գործող էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի երկարացման գործում ռուսական ընկերությունների մասնակցության և նոր էներգաբլոկի կառուցման ընթացքում ռուսական տեխնոլոգիաների օգտագործման հնարավորությունները:
«ТВЭЛ» ԲԲԸ-ի պատվիրակությունը այցելել է նաև ՀԱԷԿ և տեղում ծանոթացել կայանի գործունեության, ներկայումս իրականացվող տարեկան պլանային նորոգման և վերալիցքավորման աշխատանքների ընթացքին:
«ТВЭЛ» ԲԲԸ-ի պատվիրակության նախագահ Յուրի Օլենինը այցելել է նաև Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարան: Համալսարանի ռեկտորի պաշտոնակատար Հովհաննես Թոքմաջյանը երբեմնի շրջանավարտ Յուրի Օլենինին է հանձնել ՀՊՃՀ բարձրագույն պարգև՝ ՀՊՃՀ Ոսկե մեդալ։

The Delegation of “TVEL” was in Yerevan
On 23-25 of October, the “TVEL” OJSC delegation, led by Yuri Olenin, had arrived in Armenia to take part in the sixth  international industrial exhibition  “Expo Russia-Armenia  2014”.
The delegation had a meeting with the Minister of Energy and Natural Resources Yervand Zakharyan.
During the meeting there have been discussed the issues of the current cooperation on ANPP nuclear fuel supply, as well as the opportunities of participation of  Russian companies in the operating unit’s extending works and whether it will be possible to involve the Russian technologies during the construction of new power unit.
The “TVEL” OJSC delegation also visited the ANPP and got acquainted with the station’s activity and currently implementing annual planning repair and refueling works processes.
The acting Rector of the University Mr. Hovhannes Tokmajyan handed the former graduate Yuri Olenin the SEUA's highest award the Gold Medal of the University.