Գարեգին Բաղրամյանը «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ՓԲԸ աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ տնօրեն Հայկ Հարությունյանին
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի պաշտոնակատար Գարեգին Բաղրամյանը   «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ՓԲԸ (ԲԷՑ)  աշխատակազմին է ներկայացրել ընկերության նորանշանակ տնօրեն Հայկ Հմայակի Հարությունյանին։
Նախարարի պաշտոնակատարը  շնորհավորել է նորանշանակ տնօրենին և մաղթել բեղմնավոր ու  հետևողական աշխատանք ոլորտի կարևորագույն խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Գարեգին Բաղրամյանն ընդգծել է նախատեսված ծրագրերը ԲԷՑ–ի կողմից որակով և սահմանված ժամկետներում իրականացնելու կարևորությունը՝ բացառելով անարդյունավետ, ոչ նպատակային ծախսերը։
Անդրադառնալով էներգահամակարգում տեղի ունեցող կառուցվածքային և ծախսային օպտիմալացման գործընթացին՝ նախարարի պաշտոնակատարը նշել է, որ խնայված ֆինանսական միջոցները կուղղվեն ինչպես համակարգի խնդիրների լուծմանը, այնպես էլ մատուցվող ծառայությունների սակագների նվազեցմանը։ 2019թ.-ի փետրվարի 1-ից կգրանցվի ընկերության աշխատողների աշխատավարձերի բարձրացում 15%-ով:
Իր հերթին Հայկ Հարությունյանը  շնորհակալություն է հայտնել Գարեգին Բաղրամյանին  վստահության համար և հավաստիացրել, որ թիմային աշխատանքով կկարողանան արդյունավետ աշխատել ու հաջողություն արձանագրել:

Исполняющий обязанности министра энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА Гарегин Баграмн представил сотрудникам ЗАО «Высоковольтные электросети» (ВСЭ) новоназначенного директора компании Айка Арутюняна.
Исполняющий обязанности министра поздравил новоназначенного директора и пожелал ему продуктивной и последовательной работы для решения важнейших задач сферы. Гарегин Баграмян подчеркнул важность реализации со стороны ВСЭ предусмотренной программы качественно и в установленные сроки, исключив неэффективные и нецелевые расходы. Коснувшись процесса проводимой в энергетической системе структурной и расходной оптимизации, исполняющий обязанности министра отметил, что сэкономленные финансовые средства будут направлены как на решение проблем сферы, так и сокращение тарифов на предоставляемые услуги. С 1 февраля 2019 года будет зафиксирован рост зарплат сотрудников компании на 15%.
В свою очередь Айк Арутюнян поблагодарил Гарегина Баграмяна за доверие и заверил, что благодаря командной работе они смогут эффективно работать и достичь успеха.