Հունիսի 30-ին տեղի է ունեցել ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանի նախաձեռնած «Կլոր սեղանի շուրջ հանդիպում-քննարկում»-ը էներգետիկայի բնագավառի մասնագետների հետ:
Ավելի քան երեք ժամ տևած հանդիպման ընթացքում տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում, ոլորտի մասնագետները մատնանշել են մի շարք խնդիրներ, ինչպես նաև ներկայացրել դրանց վերաբերյալ իրենց լուծումները:
Էներգետիկայի բնագավառի մասնագետները ողջունել են կլոր սեղանի շուրջ մասնագետներին մեկտեղելու՝ Արթուր Գրիգորյանի նախաձառնությունը և արձանագրել, որ սա նոր իրողություն է նախարարության գործունեության աշխատաոճում:
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել կլոր սեղանի մասնակիցներին շահագրգիռ քննարկման համար և հավելել, որ առաջիկայում նման ձևաչափով հանդիպումներ ևս կլինեն ըստ ոլորտների:
«Նմանատիպ քննարկումների միջոցով նպատակ ունենք ձեր փորձը, գիտելիքը, հմտությունները ներդնել էներգետիկայի բնագավառի արդյունավետության բարձրացման համար»,- նշել է նախարար Գրիգորյանը:

On June 30, the RA Ministry of Energy Infrastructures and Natural Resources Arthur Grigoryan held a “Roundtable meeting-discussion” with the specialists of energy sector.
During the meeting, which lasted more than three hours, there was an exchange of point of views, the specialists pointed out a number of issues, as well as presented their solutions.
The specialists of energy sector welcomed Artհur Grigoryan initiative to unite professionals around the roundtable and noted that this was a new reality in the activity of the Ministry.
The Minister thanked the roundtable participants for the discussion and added that similar meetings will also be held by sectors in the near future.
"Through such discussions, we aim to invest in your experience, knowledge, skills enhancing the energy efficiency," said Grigoryan