Արթուր Գրիգորյանն ընդունել է Վասիլիս Մարագոսի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար  Արթուր Գրիգորյանն  ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի Հարևանության հարցերով   գլխավոր տնօրինության Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի և Արևելյան գործընկերության հարցերով բաժնի ղեկավար Վասիլիս Մարագոսի  գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Գրիգորյանը շնորհակալություն է  հայտնել էներգետիկայի  բնագավառում իրականացվող ռազմավարական ծրագրերին Եվրոպական հանձնաժողովի շարունակական աջակցության համար և վերահաստատել իր պատրաստակամությունը՝ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կյանքի կոչելու և  համագործակցության նոր ուղղություններ նախանշելու հարցում:
Վասիլիս Մարագոսը գոհունակություն է հայտնել նախարարության հետ համատեղ աշխատանքից և նշել, որ կներդնի առավելագույն ջանքեր՝ առաջընթացի առավել բարձր արդյունքներ արձանագրելու համար: Նա ընդգծել է, որ վերականգնվող էներգետիկայի և էներգաարդյունավետութան  ոլորտների ընդլայնումն ու  զարգացումը Եվրոպական հանձնաժողովի առաջնահերթություններից է,  և հավելել, որ ԵՀ-ն պատրաստակամ  է աջակցել Հայաստանին  տարբեր ձևաչափերով:

Артур Григорян принял делегацию, возглавляемую Василисом Марагосом
Министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА Артур Григорян принял делегацию, возглавляемую руководителем отдела по вопросам Армении, Азербайджана, Беларусии и Восточного партнерства, генерального директората по вопросам соседства Европейской комиссии Василисом Марагосом.
Приветствуя гостей, министр Григорян выразил благодарность за последовательное содействие, оказываемое Европейской комиссией в реализации стратегических программ в энергетической сфере, подтвердив готовность воплотить в жизнь достигнутые договоренности и наметить новые направления сотрудничества.
Василис Марагос выразил удовлетворение совместной работой с министерством и отметил, что приложит максимальные усилия для достижения прогресса и более высоких результатов. Он подчеркнул, что расширение и развитие сфер возобновляемой энергетики и энергосбережения является одним из приоритетов Европейской комиссии, добавив, что ЕК готова оказать содействие Армении в разных форматах.