Արթուր Գրիգորյան. «Գերմանիան մեր երկրի կարևոր և լավագույն գործընկերն է»
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար  Արթուր Գրիգորյանն  ընդունել է Հայաստանի  Հանրապետությունում  Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բերնհարդ Մաթիաս Քիսլերին:
Ողջունելով հյուրերին՝ Արթուր  Գրիգորյանը նշել է, որ բարձր է գնահատում Գերմանիայի կառավարության աջակցությունը Հայաստանի  տնտեսության զարգացմանը, և համոզմունք հայտնել, որ  էներգետիկայի  բնագավառում իրականացվող ծրագրերը այսուհետ ևս կլինեն արդյունավետ և շարունակական:
Նախարարը նշել է, որ Գերմանիան մեր երկրի կարևոր և լավագույն գործընկերն է, և հույս հայտնել, որ այդ հարաբերությունները կնշանավորվեն էներգետիկայի բնագավառում նոր նախաձեռնություններով:
Դեսպան Քիսլերը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության  համար և պատրաստակամություն հայտնել աջակցելու տնտեսական ոլորտում հայ-գերմանական համագործակցության խորացմանը՝ էներգետիկայի  բնագավառում օգտագործելով հնարավոր բոլոր հարթակները:
Զրուցակիցները կարևորել են համատեղ իրականացվող  Հայաստան-Վրաստան բարձրավոլտ էլեկտրահաղորդման գծի կառուցման ծրագիրը, և  մտքեր  փոխանակել մասնավորապես վերականգնվող էներգետիկայի ու էներգաարդյունավետության  համատեղ ծրագրերի հեռանկարների շուրջ:

Arthur Grigoryan: "Germany is an important and best partner of our country"
RA Minister of Energy infrastructures and Natural Resources Artur Grigoryan received Bernhard Matthias Kiesler, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Germany to the RA.
Welcoming the guests, Arthur Grigoryan noted that he highly appreciated the German government's support for the development of Armenia's economy and expressed confidence that the programs implemented in the energy field will also be effective and continuous.
Ambassador Kiesler thanked for warm reception and expressed readiness to support the deepening of the Armenian-German cooperation in the economic sphere, using all the possible platforms in the field of energy.
The interlocutors attached importance to the joint project of construction of the Armenia-Georgia high-voltage transmission line and exchanged views particularly on the perspectives of renewable energy and energy efficiency joint projects.