Արթուր Գրիգորյան. «Գերմանիան մեր երկրի կարևոր և լավագույն գործընկերն է»
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար  Արթուր Գրիգորյանն  ընդունել է Հայաստանի  Հանրապետությունում  Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բերնհարդ Մաթիաս Քիսլերին:
Ողջունելով հյուրերին՝ Արթուր  Գրիգորյանը նշել է, որ բարձր է գնահատում Գերմանիայի կառավարության աջակցությունը Հայաստանի  տնտեսության զարգացմանը, և համոզմունք հայտնել, որ  էներգետիկայի  բնագավառում իրականացվող ծրագրերը այսուհետ ևս կլինեն արդյունավետ և շարունակական:
Նախարարը նշել է, որ Գերմանիան մեր երկրի կարևոր և լավագույն գործընկերն է, և հույս հայտնել, որ այդ հարաբերությունները կնշանավորվեն էներգետիկայի բնագավառում նոր նախաձեռնություններով:
Դեսպան Քիսլերը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության  համար և պատրաստակամություն հայտնել աջակցելու տնտեսական ոլորտում հայ-գերմանական համագործակցության խորացմանը՝ էներգետիկայի  բնագավառում օգտագործելով հնարավոր բոլոր հարթակները:
Զրուցակիցները կարևորել են համատեղ իրականացվող  Հայաստան-Վրաստան բարձրավոլտ էլեկտրահաղորդման գծի կառուցման ծրագիրը, և  մտքեր  փոխանակել մասնավորապես վերականգնվող էներգետիկայի ու էներգաարդյունավետության  համատեղ ծրագրերի հեռանկարների շուրջ:

Артур Григорян: «Германия – важный и лучший партнер нашей страны»
Министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА Артур Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Федеративной Республики Германия в Республике Армения Бернхарда Матиаса Кислера.
Приветствуя гостей, Артур Григорян отметил, что высоко оценивает содействие правительства Германии в деле экономического развития Армении и выразил уверенность, что реализуемые в сфере энергетики программы и впредь будут эффективными и последовательными. Министр отметил, что Германия важный и лучший партнер нашей страны, и выразил надежду, что эти отношения продолжатся благодаря новым инициативам в энергетической сфере.
Посол Кислер поблагодарил за теплый прием и выразил готовность содействовать углублению армяно-германского сотрудничества в экономической сфере, используя в энергетической отрасли все возможные площадки.
Собеседники придали важность программе строительства высоковольтной линии электропередачи Армения-Грузия и обменялись мнениями, в частности, по перспективам совместных проектов в области возобновляемой энергетики и энергосбережения.