Արթուր Գրիգորյանը և Շեյն Ռոզենթալը քննարկել են ԱԶԲ-ի օժանդակությամբ իրականացվող ծրագրերը
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար  Արթուր Գրիգորյանը  հունիսի 5-ին  ընդունել է  Հայաստանում Ասիական Զարգացման Բանկի երևանյան գրասենյակի  տնօրեն Շեյն Ռոզենթալին:
Քննարկվել են էներգետիկայի բնագավառում բանկի աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերը և հետագա փոխգործակցության հնարավորությունները։
Արթուր Գրիգորյանը  կարևորել է ԱԶԲ-ի կողմից Հայաստանին ցուցաբերվող բազմակողմանի աջակցությունը  բարեփոխումների իրականացման ուղղությամբ և համոզմունք հայտնել, որ  տարեցտարի կխորանան  էներգետիկայի բնագավառում առկա հարաբերությունները, կընդլայնվեն  փոխգործակցության ոլորտները:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են ԱԶԲ-ի օժանդակությամբ  իրականացվող մի շարք ծրագրերի, մասնավորապես՝ «Հայաստանի էլեկտրական ցանցերի» լայնամասշտաբ վերակառուցմանը և «Բարձրավոլտ էլեկտրական ցանցեր» ընկերության կառավարման արդյունավետության բարձրացմանը, տեխնիկական վերազինմանը:
Շեյն Ռոզենթալին  փոխանցել է Ասիական զարգացման բանկի պատրաստակամությունը՝ աջակցելու Հայաստանի տնտեսության և էներգետիկայի բնագավառի զարգացման ծրագրերին։

RA Minister of Energy infrastructures and Natural Resources Arthur Grigoryan received the Director of the Asian Development Bank in Armenia, Shane Rosenthal, on June 5.
The programs implemented with the support of the Bank in the field of energy and the possibilities of further cooperation were discussed.
Arthur Grigoryan attached importance to ADB's comprehensive assistance to Armenia in implementing reforms and expressed conviction that the relations in the field of energy will become deeper year after year, and the spheres of cooperation will expand.
The interlocutors touched upon a number of ADB-assisted projects, in particular, the large-scale reconstruction of "Electric Networks of Armenia" and the improvement of management efficiency of the High-Voltage Electric Networks, technical re-equipment.
Shane Rosenthal conveyed the Asian Development Bank's readiness to support Armenia's economic and energy development programs.