Արթուր Գրիգորյանն ընդունել է Սեյեդ Քազեմ Սաջադիին
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների  նախարար Արթուր Գրիգորյանը հունիսի 4-ին ընդունել է Հայաստանի հանրապետությունում  Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Իրանի համար փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող համատեղ, այդ թվում՝ ենթակառուցվածքային ծրագրերի ընթացքն ու ներդրումային նոր նախագծերի հնարավորությունները: Այս համատեքստում կարևորվել  է Իրան-Հայաստան երրորդ բարձրավոլտ գծի կառուցման ծրագիրը և վերջինիս՝ սահմանված ժամկետներում իրականացնելու անհրաժեշտությունը:
Անդրադարձ է եղել հայ-իրանական միջկառավարական հանձնաժողովի գործունեության հետագա ակտիվացմանը,  մասնավորապես,  ս. թ. փետրվարին  Երևանում ստորագրված հայ-իրանական միջկառավարական հանձնաժողովի 15-րդ համատեղ նիստի՝ փոխըմբռնման հուշագրով նախատեսված ծրագրերի ընթացքին   և անելիքներին:
Հանդիպման ավարտին դեսպան Սաջադին շնորհակալություն է հայտնել նախարար Գրիգորյանին  ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ դեսպանությունը պատրաստակամ  է  էներգետիկ ենթակառուցվածքների ոլորտում  ամրապնդել համագործակցությունը և խորացնել   գործընկերային հարաբերությունները:

Министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА Артур Григорян принял 4 июня Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Сейеда Казема Саджади.
Собеседники обсудили ход реализации представляющих обоюдный интерес для Армении и Ирана программ, в том числе инфраструктурных, и возможности новых инвестиционных проектов.
В этом контексте, отмечена важность программы строительства третьей высоковольтной линии электропередачи Иран-Армения и необходимость ее реализации в установленные сроки.
Рассмотрены возможности дальнейшей активизации деятельности армяно-иранской межправительственной комиссии, в частности хода осуществления программ, предусмотренных подписанным в феврале нынешнего года в Ереване меморандумом о взаимопонимании 15-го совместного заседания армяно-иранской межправительственной комиссии и предстоящие работы.
По окончании встречи посол Саджади поблагодарил министра Григоряна за теплый прием и отметил, что посольство готово укрепить сотрудничество в сфере энергетических инфраструктур и углубить партнерские отношения.