Արթուր Գրիգորյանն ընդունել է Սեյեդ Քազեմ Սաջադիին
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների  նախարար Արթուր Գրիգորյանը հունիսի 4-ին ընդունել է Հայաստանի հանրապետությունում  Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Իրանի համար փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող համատեղ, այդ թվում՝ ենթակառուցվածքային ծրագրերի ընթացքն ու ներդրումային նոր նախագծերի հնարավորությունները: Այս համատեքստում կարևորվել  է Իրան-Հայաստան երրորդ բարձրավոլտ գծի կառուցման ծրագիրը և վերջինիս՝ սահմանված ժամկետներում իրականացնելու անհրաժեշտությունը:
Անդրադարձ է եղել հայ-իրանական միջկառավարական հանձնաժողովի գործունեության հետագա ակտիվացմանը,  մասնավորապես,  ս. թ. փետրվարին  Երևանում ստորագրված հայ-իրանական միջկառավարական հանձնաժողովի 15-րդ համատեղ նիստի՝ փոխըմբռնման հուշագրով նախատեսված ծրագրերի ընթացքին   և անելիքներին:
Հանդիպման ավարտին դեսպան Սաջադին շնորհակալություն է հայտնել նախարար Գրիգորյանին  ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ դեսպանությունը պատրաստակամ  է  էներգետիկ ենթակառուցվածքների ոլորտում  ամրապնդել համագործակցությունը և խորացնել   գործընկերային հարաբերությունները:

Armenian Minister of Energy infrastructures and Natural Resources Artur Grigoryan received Iranian Islamic Republic Ambassador to Armenia Seyed Kazem Sajadi on June 4.
The interlocutors discussed joint programs of mutual interest for Armenia and Iran, including the process of infrastructure programs and opportunities for new investment projects.
In this context, the construction program of the third Iran-Armenia high-voltage line and the need to implement it within the established deadlines were highlighted.
The sides touched upon the further activation of the Armenian-Iranian intergovernmental commission activity, and in particular, the process and plans for the programs envisaged by the Memorandum օf the 15th joint sitting of the Armenian-Iranian intergovernmental commission in Yerevan in February.
At the end of the meeting Ambassador Sajad thanked Minister Grigoryan for warm reception and noted that the embassy is ready to strengthen the cooperation in the field of energy infrastructures and deepen the partnership relations.