ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանը փետրվարի 3-ին ընդունել է Հայաստանում Թուրքմենստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմետնիյազ Մաշալովին և դեսպանության կցորդ Կակով Աթաևին։ Քննարկվել են մարտի 14-15-ին Հայաստանում կայանալիք հայ-թուրքմենական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական՝ 8-րդ նիստի նախապատրաստաման հարցերն ու օրակարգը։
Դեսպան Մուհամմետնիյազ Մաշալովը նախարարին շնորհավորել է նշանակման կապակցությամբ՝ հույս հայտնելով, որ այսուհետ ևս երկու երկրների միջև կշարունակվի արդյունավետ համագործակցությունը։
Հանդիպումն անցել է փոխըմբռնման և բարձր վստահության մթնոլորտում։ Բոլոր հարցերի վերաբերյալ կողմերը եկել են փոխհամաձայնության։

Обсуждены предварительные вопросы подготовки к очередному заседанию армяно-туркменской межправительственной комиссии
Министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов Армении Ашот Манукян принял 3-го февраля  Чрезвычайного и Полномочного послa Туркмении в Армении Мухамметнияза Машалова и атташе посольства Какова Атаева.
Обсуждались повестка и вопросы подготовки к предстоящему  в Армении 14-15-го марта очередному 8-му заседанию армяно-туркменской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству.
Посол Туркмении в Армении Мухамметнияз Машалов  поздравил министра с назначением, выразив надежду на продолжение эффективного сотрудничества между двумя странами.
Встреча прошла в обстановке взаимопонимания и высокого доверия. По всем вопросам стороны пришли к обоюдному согласию.