«Էլեկտրամատակարարման հուսալիություն» ծրագրի (ՎԶՄԲ 80550-AM) 2016թ. դեկտեմբերի 31-ին ավարտված տարվա և մինչև 2018թ. հունիսի 30-ը ընկած ժամանակահատվածի (ներառյալ արտոնյալ ժամանակահատվածը) աուդիտի իրականացման համար,
«Էլեկտրամատակարարման հուսալիության ծրագրի լրացուցիչ ֆինանսավորում» ծրագրի (ՎԶՄԲ 83880) 2014թ. օգոստոսի 6-ից մինչև 2016թ. դեկտեմբերի 31-ը ընկած ժամանակահատվածի, 2017թ. դեկտեմբերի 31-ին ավարտվող և 2018թ. դեկտեմբերի 31-ին ավարտվող տարիների (ներառյալ արտոնյալ ժամանակահատվածը) աուդիտի իրականացման համար,
«Էլեկտրահաղորդման ցանցի բարելավում» ծրագրի (ՎԶՄԲ 84950) 2015թ. ապրիլի 8-ից մինչև 2016թ. դեկտեմբերի 31-ը ընկած ժամանակահատվածի, 2017թ. դեկտեմբերի 31-ին ավարտվող և 2018թ. դեկտեմբերի 31-ին ավարտվող տարիների աուդիտի իրականացման համար,
20 հունվար, 2017թ.
Հայաստանի Հանրապետություն
Ծրագրերի անունները՝ « Էլեկտրամատակարարման հուսալիություն» ծրագիր, «Էլեկտրամատակարարման հուսալիության ծրագրի լրացուցիչ ֆինանսավորում» ծրագիր, «Էլեկտրահաղորդման ցանցի բարելավում» ծրագիր
Խորհրդատվական ծառայություն, Նվազագույն գնի վրա հիմնված ընտրություն
ՎԶՄԲ Վարկ №-8055-AM; 83880- AM, 84950- AM
Ծրագիր No. P116748, P146199,
Հայաստանի Հանրապետությունը Համաշխարհային բանկից ստացել է վարկ «Էլեկտրամատակարարման հուսալիություն», «Էլեկտրամատակարարման հուսալիության ծրագրի լրացուցիչ ֆինանսավորում», «Էլեկտրահաղորդման ցանցի բարելավում» ծրագրերի համար և նախատեսում է գումարների մի մասն օգտագործել «Էլեկտրամատակարարման հուսալիություն», «Էլեկտրամատակարարման հուսալիության ծրագրի լրացուցիչ ֆինանսավորում», «Էլեկտրահաղորդման ցանցի բարելավում» ծրագրերի աուդիտի իրականացման համար:
Ծրագրի ֆինանսական հաշվետվությունների աուդիտի նպատակն է աուդիտորին հնարավորություն տալ կարծիք հայտնելու վերոնշյալ ժամանակահատվածների համար «Էլեկտրամատակարարման հուսալիություն» ծրագրի (ՎԶՄԲ 80550-AM, Ծրագիր No P116748), «Էլեկտրամատակարարման հուսալիության ծրագրի լրացուցիչ ֆինանսավորում» ծրագրի (ՎԶՄԲ 83880-AM, Ծրագիր No P116748) և «Էլեկտրահաղորդման ցանցի բարելավում» ծրագրի (ՎԶՄԲ 84950-AM, Ծրագիր No P146199) ֆինանսական հաշվետվությունների վերաբերյալ:
Ծրագրի հաշիվների մատյանը ֆինանսական հաշվետվությունների պատրաստման հիմքն է և այն կազմվում է ծրագրի հետ կապված ֆինանսական գործարքների արտացոլման նպատակով:
Ծրագրի ֆինանսական հաշվետվությունները պետք է ներառեն`
ա) Ստացված գումարների ամփոփագիր` առանձնացված ձևով ներկայացնելով Համաշխարհային բանկից, ծրագրի շրջանակներում այլ դոնորներից ստացված և պետական բյուջեից համաֆինանսավորման գումարները:
բ) Ծրագրի հիմնական բաղադրիչների և ծախսային կատեգորիաների մասով ծախսերի ամփոփագիր՝ ընթացիկ տարվա և մինչև նշված ժամանակահատվածը կատարված ծախսերի մասով:
գ) Գումարների ստացման հայտերի ներկայացման համար օգտագործված ամփոփ հաշվետվությունների կամ ծախսային հաշվետվությունների ամփոփագիր:
դ) Նպատակային հաշվի քաղվածքներ:
ե) Ծրագրի կուտակված գումարները, բանկային մնացորդները և ծրագրի մյուս ակտիվներն ու պարտավորությունները (եթե այդպիսիք գոյություն ունեն) արտացոլող հաշվապահական հաշվեկշիռ:
զ) Հաշվապահական քաղաքականության կարևոր դրույթները նկարագրող և այլ բացատրական տեղեկատվություն պարունակող ծանոթագրություններ:
«Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ՓԲԸ-ն սույնով հրավիրում է իրավասու աուդիտորական կազմակերպություններին (Համաշխարհային Բանկի առ 2015թ. հոկտեմբերի 6-ի, Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի համար իրավասու Աուդիտորական Կազմակերպությունների ցանկից՝ Պատվիրատուի երկրի բոլոր աուդիտորական ընկերությունները, իսկ Պատվիրատուի երկրից դուրս՝ միայն ամբողջովին ընդունելի Աուդիտորական ընկերությունները) ներկայացնելու հետաքրքրության հայտ ծառայությունների մատուցման համար: Հետաքրքրված աուդիտորները՝ համապատասխան որակավորումը հավաստող տեղեկատվությունը (Աուդիտորական կազմակերպության մասին գրքույկներ, Միջազգային ֆինանսական ինստիտուտների կողմից ֆինանսավորվող ծրագրերի ներքո կատարված նմանատիպ աշխատանքների նկարագրությունը, նմանատիպ այլ աշխատանքների վերաբերյալ տեղեկատվությունը և այլն) պետք է ներկայացնեն էլեկտրոնային և/կամ թղթային տարբերակով:
Կարճ ցանկի կազմման չափանիշներն են՝
Աուդիտորական կազմակերպությունն ընտրվելու է Համաշխարհային բանկի կողմից 2011թ. հունվարին (վերանայված հուլիս 2014) հրապարակված «Համաշխարհային բանկի վարկառուների կողմից ՎԶՄԲ վարկերի և ՄԶԸ վարկերի և դրամաշնորհների միջոցներով խորհրդատուների ընտրություն և ներգրավում» ուղեցույցով սահմանված «Նվազագույն գնի վրա հիմնված ընտրության» մեթոդի համաձայն` Guidelines: Selection and Employment of Consultants by World Bank Borrowers
Հետաքրքրված խորհրդատուներն ավելի մանրամասն տեղեկություններ կարող են ստանալ աշխատանքային օրերին՝ ժամը 09.00-17.30, զանգահարելով՝ +374 60-72-00-22: Հետաքրքրության հայտերը պետք է ներկայացնել ստորև նշված հասցեով մինչև 2017թ. փետվարի 3-ը՝ ժամը 12.00:

REQUEST FOR EXPRESSIONS OF INTEREST
THE ELECTRICITY SUPPLY RELIABILITY PROJECT (IBRD 80550) FOR THE YEAR ENDED DECEMBER 31, 2016 AND ENDING DECEMBER 31, 2017, JUNE 30, 2018 (INCLUDING GRACE PERIOD)
THE ELECTRICITY SUPPLY RELIABILITY PROJECT ADDITIONAL FINANCING (IBRD 83880) FOR THE PERIOD FROM AUGUST 06, 2014 TO DECEMBER 31, 2016 AND YEAR ENDING DECEMBER 31, 2017, DECEMBER 31, 2018 (INCLUDING GRACE PERIOD)
THE ELECTRICITY TRANSMISSION NETWORK IMPROVEMENT PROJECT (IBRD 84950) FOR THE PERIOD FROM APRIL 08 2015 TO DECEMBER 31, 2016 AND YEAR ENDING DECEMBER 31, 2017, DECEMBER 31, 2018
January 20, 2017
Projects: Electricity Supply Reliability Project, Electricity Supply Reliability Project Additional Financing, Electricity Transmission Network Improvement Project
CONSULTING SERVICES, Least- Cost Selection (LCS)
IBRD Loan-80550AM; 83880 AM, 84950 AM
Project ID: No. P116748, P146199
The Republic of Armenia has received a Loan from the World Bank (IBRD) toward the cost of Electricity Supply Reliability Project, Electricity Supply Reliability Project Additional Financing, and Electricity Transmission Network Improvement Projects and intends to apply part of the proceeds under the contract for the Audit of “Electricity Supply Reliability” Project, “Electricity Supply Reliability Project Additional Financing”, and “Electricity Transmission Network Improvement” Project.
The objective of the Project Financial Statements audit is to enable the auditor to express an opinion on the financial statements of Electricity Supply Reliability Project (IBRD Loan-80550 AM; Project ID No. P116748), Electricity Supply Reliability Project Additional Financing (IBRD Loan-83880 AM; Project ID No. P116748) and Electricity Transmission Network Improvement Project (IBRD Loan-84950 AM; Project ID No. P146199) for the above mentioned periods.
The project books of accounts provide the basis for preparation of the financial statements and are established to reflect the financial transactions in respect of the project.
The Project Financial Statements should include
a)      a Summary of Funds received, showing the World Bank, Project funds from other donors, and counterpart funds separately.
b)      a Summary of Expenditures shown under the main project headings and by main categories of expenditures, both for the current fiscal year and accumulated to-date;
c)      a Summary of Summary Reports or SOEs used as the basis for the submission of withdrawal applications;
d)      a Statement of Designated Accounts;
e)      a Statement of Financial Position showing Accumulated Funds of the Project, bank balances, other assets of the Project, and liabilities, if any; and
f)        Notes, comprising a summary of significant accounting policies and other explanatory notes.
The High Voltage Electric Networks CJSC now invites eligible Auditors (All Audit firms from Employer’s country and fully acceptable Audit firms outside of Employer’s country which are included in the list of World Bank’s ECA Region Eligible Audit Firms updates as of October 6, 2015) to express their interest in providing the services. Interested auditors must provide information in electronic and/or paper version indicating that they are qualified to perform the services (brochures, description of similar assignments done under fund of International financial institutions (IFIs), description of other similar assignments, etc.).
Shortlisting criteria are:
• Company’s general experience /max. 30 points/
• Company’s experience in similar assignments financed by IFI /max. 70 points/
The Auditor will be selected by Least Cost Selection (LCS) method in accordance with the procedures set out in the World Bank’s current edition of Guidelines: Selection and Employment of Consultants by World Bank Borrowers (January, 2011, revised July 2014).