Հարգելի՛ էներգետիկներ,
Հայաստանի Հանրապետության անկախությունից ի վեր էներգետիկ բնագավառի առաջընթացն ու ձեռքբերումներն ակնառու են, և մենք շարունակելու ենք հետևողական քայլերը մեր երկրի էներգետիկ անվտանգության ապահովման ուղղությամբ: Այդ աշխատանքների ետևում կանգնած են նվիրյալներ, ովքեր արժանապատվորեն շարունակում են նախորդների գործը և ավանդույթները՝ չմոռանալով քայլել ժամանակի պահանջներին համընթաց:
Այսօր` դեկտեմբերի 22-ին, էներգետիկների համար կրկնակի տոն է՝ էներգահամակարգի 113-ամյակը: Վստահ եմ, որ ձեր մասնագիտական բարձր կարողությունների շնորհիվ հետագայում ևս հաջողությամբ կիրականացնեք ձեր առջև դրված խնդիրներն ու կնպաստեք Հայաստանի էներգետիկայի ոլորտի հետագա զարգացմանը: Մեր նպատակն է ունենալ անկախ, ինքնաբավ և կայուն էներգետիկ համակարգ:

Dear Power Engineers,
Since the independence of the Republic of Armenia, the progress and the achievements are obvious, and we will continue the consistent efforts to ensure energy security of our country. Behind abovementioned progress and the achievements stand devoted people who continue the traditions and deeds of predecessors with dignity, not forgetting to keep up with the reality.
Today, on December 22, we have 2 holidays. We also celebrate 113 anniversary of the energy system. I am confident you will continue to successfully implement the stated objectives and favor the development of the energy sector of Armenia. Our goal is to have an independent, self-sufficient and sustainable energy system.