Քննարկվեցին Հայաստանում պղնձաձուլարանի կառուցման հնարավորությունները
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանը նոյեմբերի 29-ին ընդունեց CITIC չինական ընկերության պատվիրակությանը՝ ընկերության նախագահի տեղակալ Յան Ջիանքիանի գլխավորությամբ։ CITIC ընկերությունը հետաքրքրված է հանքարդյունաբերության ոլորտում ներդրումների իրականացմամբ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Հայաստանում պղնձաձուլարանի կառուցման հնարավորությունները։ Հատուկ ուշադրություն հատկացվեց բնապահպանական խնդիրներին։
Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունին։

On November 29, Ashot Manukyan, the Minister of Energy Infrastructure and Natural Resources received the delegation of Chinese Citic Group headed by the Vice President Yang Jianqiang. CITIC Group is interested in making investments in mining sector.
At the meeting the opportunities to build a copper founding factory have been discussed. In this context both sides stressed the importance of the ecological issues.
The meeting was also attended by H.E. Mr. Tian Erlong, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of China to the Republic of Armenia.