Նախարարը հանդիպեց Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանին
Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանը ընդունեց Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան Մաթիաս Քիսլերին։
Շնորհավորելով նախարարին նշանակման կապակցությամբ՝ դեսպանը առանձնացրեց էներգետիկ ոլորտում հայ-գերմանական համագործակցության բարձր մակարդակն ու իրականացվող ծրագրերի արդյունավետությունը։ Մաթիաս Քիսլերի կարծիքով, թեև Հայաստանի հետ համագործակցության ծրագրերը բավական ընդգրկուն են, այնուհանդերձ դրանք  ընդլայնման լավ հեռանկարներ ունեն։
Դեսպանի խնդրանքով նախարարը ներկայացրեց հայ-գերմանական ծրագրերի իրականացման ընթացքը՝ կարևորելով ինչպես պետական, այնպես էլ մասնավոր համագործակցության ոլորտում դրանց նշանակությունը։
Հանդիպման ժամանակ կողմերը անդրադարձան գործակցության հետագա ընդլայնմանը և նոր ծրագրերի իրականացման հեռանկարներին ու հնարավորություններին։

Minister Recevied The Ambassador of Germany To Armenia
On November 3, Ashot Manukyan, the Minister of Energy Infrastructures and Natural Resources of Armenia , received Matthias Kiesler, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany to Armenia.
The Ambassador congratulated the Minister on his appoinment and emphasized the high level of Armenian-German cooperation in energy sector and the effiency of the implementing projects.
Mr. Kiesler noted that the cooperation projects with Armenia have good perspectives to expand in spite of being comprehensive.
The Minister represented the implementation process of Armenian-German projects and stated the importance of their role in both state and private sector levels of cooperation.
At the meeting, the sides also touched upon the issues regarding the future expanding cooperation and the implementing perspectives and opportunities of new projects.