Նախարարը հյուրընկալեց կանադական պատվիրակության անդամներին
Մարտի 15-ին ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Լ.Յոլյանը հյուրընկալեց Կանադայում ՀՀ-ում արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Ռոնալդ Քյուրին և  հանքարդյունաբերության ոլորտին նվիրված հայ-կանադական գործարար համաժողովի շրջանակներում Հայաստանում գտնվող կանադական ընկերությունների  ներկայացուցիչներին։ Ողջույնի խոսքերի փոխանակումից հետո՝ հյուրերը շնորհակալություն հայտնեցին ջերմ ընդունելության, համաժողովի բարձրակարգ և արդյունավետ կազմակերպման համար:
Հանդիպման մասնակիցները հույս հայտնեցին, որ գործարար համաժողովը խթան կդառնա հանքարդյունաբերության ոլորտում երկու երկրների համագործակցության սերտացման և ընդլայնման համար։
Կանադական ընկերությունների ներկայացուցիչները էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարին ներկայացրեցին Հայաստանի հանքարդյունաբերության ոլորտում իրենց ներդրումային հետաքրքրությունները:

The Minister Received the Members of the Canadian Delegation
On March 15, the RA Minister of Energy and Natural Resources L. Yolyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Canada to the Republic of Armenia John Ronald Kur and the representatives of the Canadian companies who were in Armenia during the Armeninan-Canadian business forum, dedicated to the mining industy. After the greetings, the guests thanked for the warm reception, high quality and efficient organization of the conference.
The participants hoped, that the business forum would be the motive to expanse and deepen the cooperation in the mining industy between two countries.
The representatives of the Canadian companies presented their investment interests in Armenia's mining industy to the Miniser of Energy and Natural Resources.