Փետրվարի 23-ին ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարությունում ներկայացվեց «Արդյունաբերական մասշտաբի արևային ֆոտովոլտային էլեկտրակայանի(ների) կառուցման ծրագրի» նախապատրաստման աշխատանքների ընթացքը, որին մասնակցում էին ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարության, տարբեր գերատեսչությունների, էներգետիկայի բնագավառի կազմակերպությունների, բանկերի, միջազգային կազմակերպությունների և գիտական հաստատությունների ներկայացուցիչներ:
Կատարված աշխատանքների վերաբերյալ ելույթ ունեցավ ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարի տեղակալ Հայկ Հարությունյանը:
Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի և էներգախնայողության հիմնադրամի կողմից մանրամասն ներկայացվեց վերոնշյալ ծրագիրը, բեռնել այստեղ:

The Process of the Building Project of the Solar Photovoltaic Power Stations has been Introduced
The process of the preparatory works of “The Project of the Building of the Solar Photovoltaic Station(s) of an Industrial Scale” has been introduced in the Ministry of Energy and Natural Resources of the Republic of Armenia on February 23, in which different representatives of the Ministry of Energy and Natural Resources of the Republic of Armenia, of various offices, organizations of the field of energy, banks, international organizations and scientific institutions took part.
Hayk Harutyunyan, the Deputy Minister of Energy and Natural Recourses of the Republic of Armenia has made a speech regarding all the implemented works.
The above mentioned project has been introduced in detail by the Renewable Energy and Energy Efficiency Fund of Armenia.