Հանդիպում Հայաստանում Իրանի նորանշանակ դեսպանի հետ
Հոկտեմբերի  27-ին ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը հյուրընկալել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության  նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիին: Նախարարը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնում  նշանակվելու կապակցությամբ  և մաղթել բեղմնավոր ու  արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպման ժամանակ Երվանդ Զախարյանը դեսպանին է  ներկայացրել  Հայաստանի էներգետիկ համակարգի ներկա վիճակն ու զարգացման հեռանկարները:
Կողմերը քննարկել են երկու երկրների միջև նախատեսված ծրագրերը և հետագա համագործակցության հնարավորությունները։ Կարևորվել է առկա տնտեսական ներուժի լիարժեք օգտագործման անհրաժեշտությունը:
Որպես հայ-իրանական միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ՝ Երվանդ Զախարյանը պատրաստակամությունն է հայտնել աջակցել Իրանի և Հայաստանի տնտեսական ներուժի իրացման ուղղությամբ կատարվող աշխատանքներին։Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են նաև հայ-իրանական միջկառավարական հանձնաժողովի 13-րդ համատեղ նիստին առնչվող հարցեր:
Դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և  պատրաստակամություն հայտնել աջակցել երկու երկրների միջև հետագա համագործակցության խորացմանը:

On October 27, the RA Minister of Energy and Natural Resources Yervand Zakharyan has received the newly appointed Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Islamic Republic of Iran to Armenia Seyed Kazem Sajjadi.
The Minister congratulated the Ambassador on his appointment and wished him fruitful and productive work.
During the meeting Yervand Zakharyan has presented the current state and prospects of development of Armenia's energy system to the Ambassador.
The sides discussed the issues of planned programs between the two countries and opportunities of further cooperation.
There was been attached the importance of the need for more efficient use of current economic potential.
As a co-chair of the Armenian-Iranian intergovernmental commission, Yervand Zakharyan has expressed readiness to support the works carried out towards the realization of economic potential of Armenia and Iran.
The issues related to the 13th session of the Armenian-Iranian Intergovernmental Joint Commission were also been discussed during the meeting.
The Ambassador Seyed Kazem Sajjadi has thanked for the warm reception and has expressed readiness for further deepening of cooperation between the two countries.