Նախարարը հյուրընկալել է իրանական պատվիրակությանը
Հուլիսի 28-ին ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանն ընդունել է ԻԻՀ արտահանման զարգացման բանկի գործադիր տնօրեն  Ալի Սալեհաբադիին, ՀՀ-ում Իրանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մոհամմադ Ռեիսիին, ԻԻՀ արտահանման զարգացման բանկի միջազգային ֆինանսավորման և ներդրումների վարչության տնօրեն Քամրա Ռեզվանիին, Սանիր ընկերության տնօրեն Սալեհիին:
Հանդիպմանը ներկա էին նաև ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարի տեղակալ Արա Սիմոնյանը, ՀՀ ԷԲՊ արտաքին կապերի վարչության պետ Տիգրան Մելքոնյանը, «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ՓԲԸ տնօրեն Արամ Անանյանը, ինչպես նաև իրանական պատվիրակության այլ ներկայացուցիչներ:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-իրանական էներգետիկ համագործակցությանն առնչվող հարցերն ու համատեղ իրականացվող նախագծերը:
Մասնավորապես քննարկվել են Հայաստան-Իրան բարձրավոլտ 3-րդ էլեկտրահաղորդման գծի շինարարության ծրագրի ընթացքը և ֆինանսավորման հարցերը:

The Minister Has Hosted the Iranian Delegation
On July 28, the RA Minister of Energy and Natural Resources Yervand Zakharyan has received the Executive Director of the Export Development Bank of Iran Ali Salehabadi, the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Iran to the RA Mohammad Raiesi, the Director of the International Finance and Investment Department of the IRI Export Development Bank Kamra Rezvani and the Director of Sanir Company Salehi.
The meeting was also attended by the RA Deputy Minister of Energy and Natural Resources Ara Simonyan, Head of the Foreign Relations Department of the Ministry of Energy and Natural Resources Tigran Melkonyan, "High Electric Network" Company Director Aram Ananyan, as well as other representatives of the Iranian delegation.
The sides have discussed the issues related to the Armenian-Iranian energy cooperation and the joint projects.
In particular, were discussed the process of the program of the Armenia-Iran 3rd high-voltage power transmission line construction and the financing issues.