Ստորագրվել է Որոտան ՀԷԿ-երի վաճառքի պայմանագիրը
Հունիսի 8-ին ՀՀ կառավարությունում, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի ներկայությամբ ստորագրվել է «Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիր» ընկերության գույքի առքուվաճառքի փոփոխված և լրամշակված պայմանագիր` Հայաստանի Հանրապետության, «Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիր», «Քոնթուր գլոբալ հիդրոկասկադ», «Քոնթուր գլոբալ տերրա հոլդինգս» և «Սի-Ջի սոլյուշնս գլոբալ հոլդինգ քամփնի» ընկերությունների միջև:
Փաստաթուղթն ստորագրել են ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը, «Քոնթուր գլոբալ հիդրոկասկադ» և «Քոնթուր գլոբալ տերրա հոլդինգս» ընկերությունների լիազորված անձ/ներկայացուցիչ, «Սի-Ջի սոլյուշնս գլոբալ հոլդինգ քամփնի» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ջոզեֆ Բրանդտը, «Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիր» ընկերության գլխավոր տնօրեն Սասուն Խաչատրյանը:
Ջոզեֆ Բրանդտն աննախադեպ է համարել «Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիր» ընկերության գույքի առքուվաճառքի պայմանագրի ստորագրումը և ընդգծել, որ իրենք շահագրգռված են մեծածավալ ներդրումներ կատարել` Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիրի արդիականացման և լիարժեք գործարկման համար:
Կողմերը շնորհակալություն են հայտնել արդյունավետ աշխատանքի համար և վերահաստատել կառուցողական ու թափանցիկ գործընկերությունը շարունակելու պատրաստակամությունը:

On June 8, in the presence of the RA Prime Minister Hovik Abrahamyan was signed the "Vorotan Hydroelectric Complex" company amended and revised property purchase and sale agreement between the Republic of Armenia, Vorotan Hydroelectric Complex, Contour Global Hydro Cascade, Contour Global Terra Holdings and CG Solutions Global Holding Company in the Office of  RA Government.
The document was signed by the RA Minister of Energy and Natural Resources Yervand Zakharyan, Contour Global Hydro Cascade and Contour Global Terra Holdings companies’ authorized person/representative and CG Solutions Global Holding Company Chief Executive Officer Joseph Brandt, Vorotan Hydroelectric Complex CEO Sasun Khachatryan.
Joseph Brandt described the signing of the contract of sale of property of Vorotan Hydroelectric Complex as unprecedented and stressed, that they are interested in making large-scale investment in order to upgrade and put into full-fledged operations Vorotan Hydroelectric Complex.
The sides expressed mutual appreciation for the effective joint work and reaffirmed their readiness to continue endeavoring along the lines of transparent and constructive cooperation.