Ստորագրվել է Որոտան ՀԷԿ-երի վաճառքի պայմանագիրը
Հունիսի 8-ին ՀՀ կառավարությունում, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի ներկայությամբ ստորագրվել է «Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիր» ընկերության գույքի առքուվաճառքի փոփոխված և լրամշակված պայմանագիր` Հայաստանի Հանրապետության, «Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիր», «Քոնթուր գլոբալ հիդրոկասկադ», «Քոնթուր գլոբալ տերրա հոլդինգս» և «Սի-Ջի սոլյուշնս գլոբալ հոլդինգ քամփնի» ընկերությունների միջև:
Փաստաթուղթն ստորագրել են ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը, «Քոնթուր գլոբալ հիդրոկասկադ» և «Քոնթուր գլոբալ տերրա հոլդինգս» ընկերությունների լիազորված անձ/ներկայացուցիչ, «Սի-Ջի սոլյուշնս գլոբալ հոլդինգ քամփնի» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ջոզեֆ Բրանդտը, «Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիր» ընկերության գլխավոր տնօրեն Սասուն Խաչատրյանը:
Ջոզեֆ Բրանդտն աննախադեպ է համարել «Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիր» ընկերության գույքի առքուվաճառքի պայմանագրի ստորագրումը և ընդգծել, որ իրենք շահագրգռված են մեծածավալ ներդրումներ կատարել` Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիրի արդիականացման և լիարժեք գործարկման համար:
Կողմերը շնորհակալություն են հայտնել արդյունավետ աշխատանքի համար և վերահաստատել կառուցողական ու թափանցիկ գործընկերությունը շարունակելու պատրաստակամությունը:

Подписан договор о купле-продаже имущества компании «Воротанский комплекс гидроэлектростанций»
8 июня в присутствии Премьер-министра Овика Абраамяна в Правительстве  был подписан измененный и доработанный договор о купле-продаже имущества компании «Воротанский комплекс гидроэлектростанций» между Республикой Армения, компаниями «Воротанский комплекс гидроэлектростанций», «Контур глобал гидрокаскад», «Контур глобал терра холдингс» и «Си-Джи солюшнс глобал холдинг кампни».
Документ подписали Министр энергетики и природных ресурсов РА Ерванд Захарян, уполномоченное лицо/представитель компаний «Контур глобал гидрокаскад», «Контур глобал терра холдингс», а также главный исполнительный директор компании «Си-Джи солюшнс глобал холдинг кампни» Джозеф Брандт, генеральный директор компании «Воротанский комплекс гидроэлектростанций» Сасун Хачатрян.
Джозеф Брандт счел беспрецедентным подписание договора о купле-продаже имущества компании «Воротанский комплекс гидроэлектростанций» и подчеркнул, что они заинтересованы в осуществлении крупномасштабных инвестиций для модернизации и полноценного задействования Воротанского комплекса гидроэлектростанций.
Стороны поблагодарили друг друга за продуктивную работу и подтвердили готовность к продолжению конструктивного и откритого партнерства.