Նախարարը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին
ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը մայիսի 6-ին ընդունել է Հայաստանում Թուրքմենստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամեդնազի Մաշալովին: Նախարարը շնորհավորել է դեսպանին՝ պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ ու մաղթել բեղմնավոր և արդյունավետ աշխատանք:
Երվանդ Զախարյանն ու Մուհամեդնազի Մաշալովը քննարկել են ինչպես երկկողմ համագործակցության հնարավորություններն ու հեռանկարները, այնպես էլ՝ հայ-թուրքմենական միջկառավարական հանձնաժողովի շրջանակներում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները: Քննարկվել են նաև հայ-թուրքմենական միջկառավարական հանձնաժողովի 7-րդ նիստի անցկացման հարցերը:

Министр поздравил новоназначенного посла
Министр энергетики и природных ресурсов  РА Ерванд Захарян 6 мая принял новоназначенного  Чрезвычайного и полномочного посла Туркменистана в Армении Мухаммеднази Машалова. Министр поздравил посла в связи с назначением и  пожелал eму плодотворной и продуктивной работы.
Ерванд Захарян и Мухамеднази Машалов обсудили как возможности и перспективы двустороннего сотрудничества, так и договоренности, достигнутые в рамках армяно-туркменской межправительственной комиссии. Были обсуждены также вопросы по проведению 7-го заседания армяно-туркменской межправительственной комиссии.