Նախարարը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին
ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը մայիսի 6-ին ընդունել է Հայաստանում Թուրքմենստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամեդնազի Մաշալովին: Նախարարը շնորհավորել է դեսպանին՝ պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ ու մաղթել բեղմնավոր և արդյունավետ աշխատանք:
Երվանդ Զախարյանն ու Մուհամեդնազի Մաշալովը քննարկել են ինչպես երկկողմ համագործակցության հնարավորություններն ու հեռանկարները, այնպես էլ՝ հայ-թուրքմենական միջկառավարական հանձնաժողովի շրջանակներում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները: Քննարկվել են նաև հայ-թուրքմենական միջկառավարական հանձնաժողովի 7-րդ նիստի անցկացման հարցերը:

On May 6, the RA Minister of Energy and Natural Resources Yervand Zakharyan has received the newly appointed Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Turkmenistan in Armenia Muhamednazi Mashalov.
The Minister congratulated the Ambassador on his appointment and wished him productive and efficient work.
Yervand Zakharyan and Muhamednazi Mashalov have discussed the possibilities and prospects of the bilateral cooperation, as well as the agreements reached within the framework of the Armenian-Turkmen Intergovernmental Commission. They also discussed the holding issues of the 7th session of the Armenian-Turkmen Intergovernmental Commission.