Նախարարը հանդիպել է ՀԲ ներկայացուցիչներին
Ապրիլի 8-ին ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի էներգետիկ հարցերով պատասխանատու ղեկավար Ռանջիթ Լամեչին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Համաշխարհային բանկի օժանդակությամբ Հայաստանի էներգետիկ բնագավառում իրականացվող ծրագրերի ընթացքն ու համագործակցության նոր ուղիները:
Նախարար Երվանդ Զախարյանը նշել է, որ ՀԲ-ի օժանդակությունը Հայաստանի էներգետիկ բնագավառի զարգացման գործում բավականին նշանակալի է եղել: Հանդիպման մասնակիցները նշել են նաև, որ համագործակցության 15 տարիների ընթացքում գրանցվել է մեծ առաջընթաց: ՀԲ ներկայացուցիչները պատրաստակամություն են հայտնել   շարունակել համագործակցությունը՝ ի նպաստ Հայաստանի էներգետիկ համակարգի հետագա զարգացման և բարեփոխման:

The Minister has Met with the Representatives of the World Bank
On April 8, the RA Minister of Energy and Natural Resources Yervand Zakharyan has received the Ranjit Lamech-the Director responsible for energy affairs of Europe and Central Asia of the World Bank.
During the meeting the sides discussed the process of the projects implementing by the assistance of the World Bank and the issues of the further cooperation.
The Minister Yervand Zakharyan has noted, that the World Bank's support for the development of Armenia's energy sector has been quite significant.
The participants have also noted, that there were been recorded a lot of advances over the 15 years of the cooperation.
The WB representatives have expressed their willingness to continue working together for the further development and reformation of Armenia's energy system.