Նախարարը հանդիպել է ՀԲ ներկայացուցիչներին
Ապրիլի 8-ին ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի էներգետիկ հարցերով պատասխանատու ղեկավար Ռանջիթ Լամեչին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Համաշխարհային բանկի օժանդակությամբ Հայաստանի էներգետիկ բնագավառում իրականացվող ծրագրերի ընթացքն ու համագործակցության նոր ուղիները:
Նախարար Երվանդ Զախարյանը նշել է, որ ՀԲ-ի օժանդակությունը Հայաստանի էներգետիկ բնագավառի զարգացման գործում բավականին նշանակալի է եղել: Հանդիպման մասնակիցները նշել են նաև, որ համագործակցության 15 տարիների ընթացքում գրանցվել է մեծ առաջընթաց: ՀԲ ներկայացուցիչները պատրաստակամություն են հայտնել   շարունակել համագործակցությունը՝ ի նպաստ Հայաստանի էներգետիկ համակարգի հետագա զարգացման և բարեփոխման:

8 апреля Министр энергетики и природных ресурсов РА Ерванд Захарян принял ответственного руководителя Всемирного банка по энергетическим вопросам Европы и Центральной Азии Ранджита Ламеча.
В ходе встречи обсуждались процесс реализуeмых проектов в энергетической сфере Армении и новые пути сотрудничества.
Участники встречи отметили, что на протяжении 15 лет сотрудничества был зафиксирован серьезный прогресс. Представители Всемирного банка также выразили готовность продолжить сотрудничество в пользу далнейшeго развития и реформирования энергосистемы Армении.