Նախարարն ընդունել է Կանադայի դեսպանին
ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը մարտի 18-ին ընդունել է ՀՀ–ում Կանադայի դեսպան Ջոն Քյուրին:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարին՝ 2015թ. մարտի 1-4-ը  Տորոնտոյում կայացած hանքարդյունաբերության բնագավառի ամենամյա համաժողովին մասնակցելու համար:
Երվանդ Զախարյանը հույս է հայտնել, որ համաժողովի շրջանակներում Կանադական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կյանքի կկոչվեն և Հայաստանի հանքարդյունաբերության ոլորտում կներգրավվեն նաև կանադական ներդրումներ:
Դեսպան Ջոն Քյուրը նշել է, որ իրենք ևս կարևորում են կանադական ընկերությունների ներկայությունը Հայաստանում:
Երվանդ Զախարյանը տեղեկացրել է, որ ներկայում իրականացվում են ընդերքի ոլորտի օրենսդրական դաշտի բարեփոխումներ, ինչն այդ բնագավառի ներդրումային դաշտը կդարձնի ավելի արդյունավետ ու գրավիչ:

On March 18, the RA Minister of Energy and Natural Resources Yervand Zakharyan has received the Canadian Ambassador John Cure.
The Ambassador thanked the Minister for the participation in the annual International Conference of Mining Industry in Toronto, which was held on March 1-4, 2015.
Yervand Zakharyan has expressed hope that the agreements reached with the Canadian companies during the conference will be implemented and the Canadian investments will be included in the Armenia’s mining industry.
Ambassador John Cure mentioned that they also give importance to presence of Canadian companies in Armenia.
Yervand Zakharyan said that the reforms implemented in the legislative field of mining sphere will make the investment field of the sector more efficient and attractive.