Սոչիում կայացել է ԱՊՀ էլեկտրաէներգետիկական խորհրդի 46-րդ նիստը
ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը հոկտեմբերի 23-25-ը Սոչիում (Ռուսաստանի Դաշնություն), մասնակցել է ԱՊՀ էլեկտրաէներգետիկական խորհրդի hերթական՝ 46-րդ նիստին:
ԱՊՀ մասնակից երկրների էներգետիկները Սոչիում քննարկել են էլեկտրաէներգետիկական խորհրդի և միջազգային էներգետիկ կազմակերպությունների   միջև համագործակցության հարցերը: Քննարկվել են  նաև ԱՊՀ մասնակից երկրների էներգահամակարգերի աշխատանքներին վերաբերող խնդիրները, ինչպես նաև  էներգահամակարգերի տեխնիկական վերազինումների, վթարների, արտակարգ իրավիճակների պայմաններում աշխատելու հարցերը:

Министр Энергетики и природных ресурсов РА Ерванд Захарян 23–25 октября принял участие в очередном 46-м заседании Электроэнергетического совета СНГ в Сочи (Российская Федерация).
Энергетики стран-участниц СНГ в Сочи обсуждали вопросы сотрудничества между Электроэнергетическим советом и международными энергетическими организациями. Обсуждались проблемы, касающиеся работ энергосистем стран СНГ, а также вопросы технического переоснащения энергосистем, работы в условиях аварий и чрезвычайных ситуаций.