Քննարկվեցին էներգետիկ ոլորտին առնչվող հարցերը
Սեպտեմբերի 26-ին ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանն ընդունել է Համաշխարհային Բանկի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի էներգետիկ հարցերով պատասխանատու ղեկավար Ռանջիթ Լամեչին:
ՀԲ-ի օժանդակությունը Հայաստանի էներգետիկ բնագավառի զարգացման գործում բավականին նշանակալի է եղել: Հանդիպման մասնակիցները նշել են, որ համագործակցության 15 տարիների ընթացքում գրանցվել է մեծ առաջընթաց, որը հետագայում ևս ապահովելու համար անհրաժեշտ է իրականացնել բարեփոխումների երկրորդ փուլը: ՀԲ ներկայացուցիչները պատրաստակամություն են հայտնել   շարունակել համագործակցությունը՝ ի նպաստ Հայաստանի էներգետիկ համակարգի հետագա զարգացման և բարեփոխման:

The issues Related to the Energy Sector were Discussed
On September 26, the RA Minister of Energy and Natural Resources Yervand Zakharyan received the executive director of Europe and Central Asia energy issues of the World Bank Ranjit Lamech.
The World Bank's support for the development of Armenia's energy sector has been quite significant.
The participants of the meeting have mentioned that an essential progress has recorded during the 15 years of the cooperation, and in order to ensure the progress in future, it will be necessary to carry out reforms in the second round.
The WB representatives expressed their willingness to continue cooperation for the benefit of Armenia's energy sector՛s development and reforming.