Նախարարի պաշտոնակատարն ընդունել է «Ռենկո» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրենին:
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի  պաշտոնակատար Գարեգին Բաղրամյանը հունվարի 18-ին ընդունել է իտալական «Ռենկո» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ջովաննի Ռուբինիին:
Հանդիպման ընթացքում Ջովաննի Ռուբինին ներկայացրել է Երևանում նոր ՋԷԿ-ի կառուցման ծրագրով իրականացված աշխատանքների վերաբերյալ տեղեկատվություն` գոհունակություն հայտնելով  ՀՀ կառավարության հետ համագործակցությունից: Նա նշել է, որ ծրագրով նախատեսված աշխատանքներն ընթանում են սահմանված ժամանակացույցին համապատասխան և առանց խոչընդոտների: «Ռենկո» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրենը  հավաստիացրել է, որ շուտով կավարտվի ծրագրի ֆինանսական ամփոփումը և կտրվի էլեկտրակայանի շինարարական աշխատանքների մեկնարկը:
Նախարարի պաշտոնակատար Բաղրամյանը կարևորել է նոր ջերմաէլեկտրակայանի կառուցման աշխատանքների  պատշաճ իրականացումն ու  սահմանված ժամկետների պահպանումը:
Նշենք, որ 250 մլն ԱՄՆ դոլար արժողությամբ նոր  ՋԷԿ-ի կառուցման ներդրումային ծրագիրն իրականացվում է իտալական «Ռենկո», իտալական պետական «Սիմեստ» և գերմանական «Սիմենս» ընկերությունների հետ համագործակցության շնորհիվ: Այն հնարավոր կլինի ավարտել 26 ամսվա ընթացքում և շահագործման կհանձնվի 250 մեգավատ հզորությամբ ջերմաէլեկտրակայան, որի էներգիայի արժեքը, այլ ջերմաէլեկտրակայանների համեմատ, կլինի ամենացածրը՝ 27,4 դրամ 1 կվտժ-ի համար: Շինարարության մեջ ներգրավված է լինելու 1000-1200 մարդ, իսկ շահագործումից հետո ստեղծվելու են 230 աշխատատեղեր։

Исполняющий обязанности министра принял генерального исполнительного директора компании «Ренко»
Исполняющий обязанности министра энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА Гарегин Баграмян принял 18 января генерального исполнительного директора итальянской компании «Ренко» Джованни Рубини.
В ходе встречи Джованни Рубини представил информацию о проведенных работах в рамках программы строительства новой ТЭЦ в Ереване, выразив удовлетворение  сотрудничеством  правительства РА. Он отметил, что предусмотренные программой работы осуществляются в соответствии с установленным графиком и без помех. Генеральный исполнительный директор компании «Ренко» заверил, что вскоре завершится подведение финансовых итогов программы и будет дан старт работам по строительству электростанции.
Исполняющий обязанности министра Баграмян отметил важность должного выполнения работ по строительству новой ТЭЦ и соблюдения установленного графика.
Отметим, что инвестиционная программа по строительству новой ТЭЦ, стоимостью 250 миллионов долларов США, осуществляется благодаря сотрудничеству с итальянской компанией «Ренко», итальянской государственной компанией «Симест» и немецкой компанией «Сименс».
Реализацию проекта будет возможно завершить в течении 26 месяцев, в результате чего в эксплуатацию будет сдана ТЭЦ мощностью 250 мегаватт, стоимость энергии которой по сравнению с другими теплоэлектростанциями будет самой высокой  - 27,4 драма за 1 кВт.ч. К строительным работам будут привлечены 1000-1200 человек, а после сдачи ТЭЦ в эксплуатацию будут открыты 230 рабочих мест.