ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի պաշտոնակատարն ընդունել է «Աքսիոնա» ընկերության ներկայացուցիչներին
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի պաշտոնակատար Գարեգին Բաղրամյանը նոյեմբերի 16-ին ընդունել է «Աքսիոնա» ընկերության ներկայացուցիչներին: Վերջիններս մտադրություն ունեն Հայաստանում ներդրումներ իրականացնել` կառուցելով մինչև 200 ՄՎտ հզորության հողմակայան:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են առաջիկայում իրականացվելիք բոլոր ծրագրերը, փորձ է արվել գտնել համագործակցության փոխշահավետ եզրեր: Ընկերության ներկայացուցիչները նշել են, որ այժմ իրականացվում են քամու ներուժի չափման աշխատանքներ:
Այս համատեքստում  Գարեգին Բաղրամյանը հավելել է, որ նախարարությունը շահագրգռված է ընկերության հետ համագործակցության հեռանկարով, պատրաստակամ է քննարկել ընկերության գնային առաջարկները։ Փոխշահավետ առաջարկի դեպքում կցուցաբերվի համապատասխան աջակցություն` ներդրումային ծրագրի իրականացման նպատակով:

Исполняющий обязанности министра энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА принял представителей компании «Аксиона»
16 ноября исполняющий обязанности министра энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА Гарегин Баграмян принял представителей компании «Аксиона», которые намерены осуществить в Армении инвестиции, построив ветростанцию мощностью до 200 МВт.
Во время встречи были обсуждены все планируемые в ближайшее время программы, сделана попытка найти взаимовыгодные грани сотрудничества. Представители компании отметили, что сейчас осуществляются работы по измерению потенциала ветра.
В этом контексте Гарегин Баграмян добавил, что министерство заинтересовано в перспективном сотрудничестве с компанией и готово обсудить ценовые предложения компании. В случае взаимовыгодного предложения будет оказано соответствующее содействие с целью осуществления инвестиционной программы.