Հոկտեմբերի 26-ին ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի պաշտոնակատար Գարեգին Բաղրամյանը ընդունել է չինական «ICBI Nanjing» բանկի նախագահ Յան Ժիհանին:
Հանդիպման ընթացքում նախարարի պաշտոնակատարը ներկայացրել է Էներգետիկայի ոլորտի իրավական դաշտը և կարգավորումները:
Յան Ժիհան նշել է, որ բանկը հետաքրքրված է Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի բնագավառում ներդրումային ծրագրերով, մասնավորապես՝ արևային պանելների արտադրություն հիմնելու հեռանկարով:
Այդ համատեքստում նախարարի պաշտոնակատրը նշել է, որ հայկական կողմը պատրաստակամ է գործադրելու առավելագույն ջանքեր՝ համատեղ ծրագրերը կյանքի կոչելու համար:
Ներդրումային ծրագրերին ծանոթանալու նպատակով Գարեգին Բաղրամյանը Յան Ժիհանին հրավիրել է ներկա գտնվելու ս.թ նոյեմբերի 14-16-ին Երևանում կայանալիք «Էներգետիկայի շաբաթ 2018» համաժողովին:

Гарегин Баграмян принял президента китайского банка Ияна Жихана
Министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА Гарегин Баграмян принял 26 октября президента китайского банка «ICBI Nanjing» Ияна Жихана. В ходе встречи исполняющий обязанности Министра представил правовое поле и вопросы регулирования в сфере энергетики.
Иян Жихан отметил, что банк заинтересован инвестиционными программами в сфере возобновляемой энергетики Армении, в частности, перспективами налаживания производства солнечных панелей.
В этом контексте исполняющий обязанности Министра отметил, что армянская сторона готова приложить максимальные усилия для реализации совместных программ. С целью ознакомления с инвестиционными программами Гарегин Баграмян пригласил Ияна Жихана на форум «Энергетическая неделя 2018», который пройдет в Ереване  14-16 ноября с.г.