Հայաստանում կանցկացվի «Էներգետիկայի շաբաթ 2018» խորագրով ներդրումային համաժողովը
Համաժողովը տեղի կունենա ՀՀ կառավարության բարձր հովանու ներքո. կներկայացվեն երկրի էներգետիկ ոլորտի հեռանկարները, ինչպես նաև հնարավորություն կընձեռվի բացահայտելու միջազգային համագործակցության ներուժը: Այն կծառայի որպես հարթակ քննարկելու համար նոր հնարավորությունները, ինչպես նաև Հայաստանի էներգետիկ ոլորտի առջև ծառացած մարտահրավերները:
Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի ռեսուրսների զարգացումն ունի մեծ կարևորություն երկրի էներգետիկ անվտանգությունը բարձրացնելու առումով: Միևնույն ժամանակ երկրում կա արևային, հիդրո, քամու և երկրաջերմային աղբյուրների հսկայական չօգտագործված ներուժ:
Համաժողովին կմասնակցեն ներդրողներ Միացյալ Թագավորությունից, Գերմանիայից, Շվեյցարիայից, Իտալիայից, Իսպանիայից, Ավստրիայից,   ԱՄՆ-ից, ԱՄԷ-ից՝ տեղում ծանոթանալու ոլորտի ներդրումային հնարավորություններին:
«Էներգետիկայի շաբաթ  2018» ներդրումային համաժողովը կազմակերպվում է Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի և էներգախնայողության հիմնադրամի (R2E2) ու բրիտանական «Ինվեստ Ին Նեթվորք Լիմիթիդ» ընկերության (Invest In Network Limited) կողմից ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարության պաշտոնական աջակցությամբ:

On 14-16 November, Yerevan will host a high-level international event Energy Week Armenia 2018.
The event is held under the auspices of the Government of RA to demonstrate prospects of the country’s energy sector and to unlock the potential of international cooperation. It will serve as a platform to discuss new opportunities as well as challenges faced by the energy sector of Armenia.
The development of Armenia’s renewable energy resources is of the utmost importance in order to promote the country’s energy security. At the same time, there is huge untapped potential in the country from solar, hydro, wind, and geothermal sources.
International investors from the UK, Germany, Switzerland, Italy, Spain, Austria, USA, UAE will be in attendance to learn about investment opportunities in this sector.
Energy Week Armenia 2018 is jointly organised by Armenia Renewable Resources and Energy Efficiency (R2E2) Fund and Invest In Network Limited, a UK-based consultancy, with the official support of the Ministry of Energy Infrastructures and natural Resources of RA.