Հայաստանում կանցկացվի «Էներգետիկայի շաբաթ 2018» խորագրով ներդրումային համաժողովը
Համաժողովը տեղի կունենա ՀՀ կառավարության բարձր հովանու ներքո. կներկայացվեն երկրի էներգետիկ ոլորտի հեռանկարները, ինչպես նաև հնարավորություն կընձեռվի բացահայտելու միջազգային համագործակցության ներուժը: Այն կծառայի որպես հարթակ քննարկելու համար նոր հնարավորությունները, ինչպես նաև Հայաստանի էներգետիկ ոլորտի առջև ծառացած մարտահրավերները:
Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի ռեսուրսների զարգացումն ունի մեծ կարևորություն երկրի էներգետիկ անվտանգությունը բարձրացնելու առումով: Միևնույն ժամանակ երկրում կա արևային, հիդրո, քամու և երկրաջերմային աղբյուրների հսկայական չօգտագործված ներուժ:
Համաժողովին կմասնակցեն ներդրողներ Միացյալ Թագավորությունից, Գերմանիայից, Շվեյցարիայից, Իտալիայից, Իսպանիայից, Ավստրիայից,   ԱՄՆ-ից, ԱՄԷ-ից՝ տեղում ծանոթանալու ոլորտի ներդրումային հնարավորություններին:
«Էներգետիկայի շաբաթ  2018» ներդրումային համաժողովը կազմակերպվում է Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի և էներգախնայողության հիմնադրամի (R2E2) ու բրիտանական «Ինվեստ Ին Նեթվորք Լիմիթիդ» ընկերության (Invest In Network Limited) կողմից ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարության պաշտոնական աջակցությամբ:

14-16 ноября сего года в Ереване пройдет инвестиционный форум «Энергетическая неделя-2018».
Форум состоится под высоким патронажем правительства РА, будут представлены перспективы энергетической сферы страны, появится возможность раскрыть потенциал международного сотрудничества. Он послужит площадкой для обсуждения новых возможностей, а также вызовов, стоящих перед энергетической сферой Армении.
Развитие ресурсов возобновляемой энергетики Армении имеет очень важное значение с точки зрения повышения энергетической безопасности страны. Вместе с тем, в стране есть огромный неиспользованный потенциал солнечных, гидро-, ветро-, геотермальных источников.
В форуме примут участие инвесторы из Великобритании, Германии, Швейцарии, Италии, Испании, Австрии, США, ОАЭ. У участников будет возможность ознакомиться с инвестиционными возможностями сферы на месте.
Форум «Неделя энергетики-2018» организуется Фондом возобновляемой энергетики и энергосбережения (R2E2) и британской компанией «Инвест Ин Нетворк Лимитед» (Invest In Network Limited) при содействии министерства энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА.