Նախարար Գրիգորյանն ընդունել է դեսպան Թիան Էրլունին
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր  Գրիգորյանն օգոստոսի 17-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունին։
Քննարկվել է էներգետիկայի և ենթակառուցվածքների բնագավառներում հայ-չինական համագործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախարարը  դեսպանին է  ներկայացրել էներգետիկայի  բնագավառի զարգացման առաջնահերթություններն ու  համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել  նախարար Գրիգորյանի՝ Չինաստան կատարած այցի շրջանակում ձեռքբերված  պայմանավորավածությունների վերաբերյալ: Այդ համատեքստում անդրադարձ է եղել Hanergy» խոշորագույն ընկերության կողմից  արևային լուսաթաղանթների արտադրություն  հիմնելու նախագծին, ինչպես նաև  «CITIC» չինական ընկերության կողմից Հայաստանում պղնձաձուլարանի  կառուցման ծրագրին:
Կողմերը վերահաստատել են իրենց պատրաստակամությունը երկու երկրների միջև համատեղ ծրագրերի իրականացման գործընթացում ջանքերը մեկտեղելու համար:

On August 17, the Minister of RA Energy Infrastructures and Natural Resources Artur Grigoryan received Chinese Ambassador to Armenia Tian Erlong.
A wide range of issues related to Armenian-Chinese cooperation in the spheres of energy and infrastructure were discussed.
The Minister has briefed the Ambassador on the priorities of the energy sector and the possibilities of implementing joint programs.
The interlocutors exchanged views on the agreements reached during the visit of Minister Grigoryan to China. In that context, the sides touched upon the projects of setting up solar luminaires production by Hanergy large company, as well as building a copper smelting plant  in Armenia by the CITIC Chinese company .
The sides reaffirmed their commitment to joint efforts in the implementation of joint programs between the two countries.