Նախարար Գրիգորյանն ընդունել է դեսպան Թիան Էրլունին
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր  Գրիգորյանն օգոստոսի 17-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունին։
Քննարկվել է էներգետիկայի և ենթակառուցվածքների բնագավառներում հայ-չինական համագործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախարարը  դեսպանին է  ներկայացրել էներգետիկայի  բնագավառի զարգացման առաջնահերթություններն ու  համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել  նախարար Գրիգորյանի՝ Չինաստան կատարած այցի շրջանակում ձեռքբերված  պայմանավորավածությունների վերաբերյալ: Այդ համատեքստում անդրադարձ է եղել Hanergy» խոշորագույն ընկերության կողմից  արևային լուսաթաղանթների արտադրություն  հիմնելու նախագծին, ինչպես նաև  «CITIC» չինական ընկերության կողմից Հայաստանում պղնձաձուլարանի  կառուցման ծրագրին:
Կողմերը վերահաստատել են իրենց պատրաստակամությունը երկու երկրների միջև համատեղ ծրագրերի իրականացման գործընթացում ջանքերը մեկտեղելու համար:

Министр Григорян принял посла Тиан Эрлуна
Министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА Артур Григорян принял 17 августа Чрезвычайного и Полномочного посла Тиана Эрлуна.
Был обсужден широкий круг вопросов, касающихся армяно-китайского сотрудничества в сфере энергетики и инфраструктуры.
Министр представил послу приоритеты развития сотрудничества в сфере энергетики и возможности реализации совместных программ. Собеседники обменялись мнениями по поводу договоренностей, достигнутых в рамках визита Министра Григоряна в Китае.
В этом контексте был затронут проект для налаживания крупнейшей компанией «Hanergy» производства солнечной пленкиЮ, а также строительства китайской компанией «CITIC» медеплавильни в Армении.
Стороны подтвердили готовность обьединить усилия в процессе реализации общих программ между двумя странами.