Արթուր Գրիգորյանը Ջրային կոմիտեի աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախագահ Ինեսսա Գաբայանին
ՀՀ Էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանը Ջրային կոմիտեի աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախագահ Ինեսսա Գաբայանին:
Արթուր Գրիգորյանը  նշել է, որ  կոմիտեից ակնկալում է  ոլորտի գերակա խնդիրների լուծման ուղղությամբ հետևողական աշխատանք, մասնավորապես՝ ուշադրության կենտրոնում պահել ինչպես ՀՀ կառավարության նախանշած մի շարք ուղղություններ՝  համակարգի բարելավում, ջրառի կազմակերպում, որոնք հրապատապ լուծման կարիք ունեն:
Նախարարը նշել է, որ ոլորտում շատ կան անելիքներ, և կոմիտեում ձևավորվել է թիմ, որն ի վիճակի կլինի նոր նախագահի գլխավորությամբ լուծելու ջրային տնտեսության խնդիրները:

RA Minister of Energy Infrastructures and Natural Resources Artur Grigoryan introduced to Water Committee Staff the newly appointed Chairman Inessa Gabayan.
Artur Grigoryan noted that he expected from the Committee consistent work on solving the priority issues of the sphere, in particular, focusing on a number of directions outlined by Government, such as the improvement of the system and organization of water intake, which need to be resolved.
The Minister noted that there was much to do in the sphere, and a team had been formed in the committee that would be able to resolve the problems of water economy under the new Chairman’s leadership.