Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 11-ին ընդունել է ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԱՀ էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Լևոն Գրիգորյանը, քննարկվել են ՀՀ և ԱՀ համապատասխան գերատեսչությունների կապերի ընդլայնմանն ու խորացմանը վերաբերող հարցեր:
Այնուհետև տեղի է ունեցել ընդլայնված խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են Արցախի էներգետիկ ոլորտում մի շարք ռազմավարական ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, ԱՀ նախագահի խորհրդական-նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On July 11, President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received RA Minister of Energy Infrastructures and Natural Resources Artur Grigoryan.
Issues related to the expansion and deepening of the ties between the Armenian and Artsakh Republic were discussed at the meeting, which was attended by the Minister of Economic and Industrial Infrastructures of the Artsakh Republic Levon Grigoryan.
Then an expanded consultation took place, during which issues related to the implementation of a number of strategic programs in the energy sector of Artsakh were discussed.
Artsakh Republic state minister Grigori Martirosyan, advisor to the Artsakh Republic President - President's representative at large Arayik Haroutyunyan and other officials partook at the consultation.