Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 11-ին ընդունել է ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԱՀ էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Լևոն Գրիգորյանը, քննարկվել են ՀՀ և ԱՀ համապատասխան գերատեսչությունների կապերի ընդլայնմանն ու խորացմանը վերաբերող հարցեր:
Այնուհետև տեղի է ունեցել ընդլայնված խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են Արցախի էներգետիկ ոլորտում մի շարք ռազմավարական ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, ԱՀ նախագահի խորհրդական-նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

11 июля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял министра энергетических инфраструктур и природных ресурсов Республики Армения Артура Григоряна.
На встрече, в которой принял участие министр экономики и производственных инфраструктур Республики Арцах Левон Григорян, были обсуждены вопросы, касающиеся расширения и углубления связей между соответствующими ведомствами Армении и Арцаха.
Затем состоялось расширенное совещание, в ходе которого были обсуждены вопросы осуществления ряда стратегических программ в энергетической сфере Арцаха.
В совещании приняли участие госминистр Григорий Мартиросян, советник Президента Республики Арцах - представитель Президента по особым поручениям Араик Арутюнян, другие должностные лица.