ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանը հունիսի 6-ին ընդունել է Հայաստան ժամանած բրիտանացի գործարարների պատվիրակությանը` Հայաստանում և Վրաստանում Միացյալ Թագավորության Առևտրի և ներդրումների հարցերով հանձնակատար Մարկ Փրիթչարդի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթը:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարարը գոհունակություն է հայտնել էներգետիկայի ոլորտում հայ-բրիտանական համագործակցության ձևավորման վերաբերյալ և համոզմունք հայտնել, որ գործարարների այցը ևս մեկ ազդակ կդառնա գործակցության զարգացման ու ընդլայնման համար:
Արթուր Գրիգորյանը գործարարներին է ներկայացրել էներգետիկայի և բնական պաշարների բնագավառի ռազմավարությունը, ինչպես նաև ներդրումային ծրագրերը:
Կողմերն անդրադարձել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի և վերահաստատել համագործակցությունն առավել արդյունավետ դարձնելու պատրաստակամությունը:

Артур Григорян принял прибывших в Армению британских предпринимателей
Министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА Артур Григорян принял 6 июня прибывшую в Армению делегацию британских предпринимателей во главе с комиссаром Соединенного Королевства по вопросам инвестиций в Армении и Грузии Марком Питчардом.
На встрече присутствовала также Чрезвычайный и Полномочный посол Соединенного Королевства в РА Джудит Фарнуорт.
Приветствуя гостей, Министр выразил удовлетворение в связи с налаживанием армяно-британского сотрудничества в энергетической сфере и выразил уверенность, что визит предпринимателей станет еще одним стимулом к развитию и расширению взаимодействия.
Артур Григорян представил предпринимателям стратегию в сферах энергетики и природных ресурсов, а также инвестиционные программы. Стороны коснулись ряда вопросов, представляющих обоюдный интерес и подтвердили готовность к повышению эффективности сотрудничества.