Նախարար Արթուր Գրիգորյանն ընդունել է դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանը մայիսի 31-ին ընդունել է Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցության ընդլայնման հնարավորություններն ու հեռանկարները, մասնավորապես՝ վերականգնվող էներգետիկայի բնագավառում:
Դեսպան Ֆարնուորթը նախարար Գրիգորյանին տեղեկացրել է, որ հունիսի 6 -ին Հայաստան կժամանի բրիտանացի գործարարների մի խումբ, որը հետաքրքրված  է  էներգետիկայի բնագավառում ներդրումային ծրագրերի մասնակցության հնարավորություններով:
Կողմերն անդրադարձել են նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցերի և փոխշահավետ համագործակցությունն ընդլայնելու պատրաստակամություն հայտնել:

RA Minister of Energy infrastructures and Natural Resources Artur Grigoryan met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom Judith Farnworth on May 31.
The interlocutors discussed opportunities and prospects for expanding bilateral cooperation, particularly in the field of renewable energy.
Ambassador Fernworth told Minister Grigoryan that a group of British businessmen will arrive in Armenia on June 6, who are interested in participating in investment projects in the energy sector.
The sides also touched upon a number of other issues of mutual interest and expressed readiness to expand mutually beneficial cooperation.