Արթուր Գրիգորյան. Էներգետիկայի բնագավառում առկա փոխգործակցությունը հաջողությամբ կշարունակվի
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանը մայիսի 22-ին ընդունել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Դիմիտրի Գվինդադձեին:
Քննարկվել են էներգետիկ ոլորտում ընթացիկ և հեռանկարային ծրագրերին վերաբերող հարցեր։
Կարևորելով Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի դերը Հայաստանի տնտեսության զարգացման գործում՝  նախարար Արթուր Գրիգորյանը համոզմունք է հայտնել, որ  էներգետիկայի  բնագավառում  առկա փոխգործակցությունը հաջողությամբ կշարունակվի նաև առաջիկայում:
Դիմիտրի Գվինդադձեն նշել է, որ բանկը պատրաստակամ է աջակցելու  ինչպես  էներգետիկայի բնագավառի, այնպես էլ ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված ծրագրերին:

Артур Григорян: существующее взаимодействие в сфере энергетики будет успешно продолжено
Министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА Артур Григорян принял 22 мая руководителя армянского офиса Европейского банка реконструкции и развития Димитрия Гвиндадзе.
Были обсуждены вопросы, касающиеся текущих и перспективных программ в энергетической сфере. Отметив важную роль Европейского банка реконструкции и развития в деле развития экономики Армении, министр Артур Григорян выразил уверенность, что существующее взаимодействие в сфере энергетики будет успешно продолжено и в дальнейшем.
Димитрий Гвиндадзе отметил, что банк готов содействовать как программам по развитию в сфере как энергетики, так и инфраструктуры.