Արթուր Գրիգորյան. Էներգետիկայի բնագավառում առկա փոխգործակցությունը հաջողությամբ կշարունակվի
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանը մայիսի 22-ին ընդունել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Դիմիտրի Գվինդադձեին:
Քննարկվել են էներգետիկ ոլորտում ընթացիկ և հեռանկարային ծրագրերին վերաբերող հարցեր։
Կարևորելով Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի դերը Հայաստանի տնտեսության զարգացման գործում՝  նախարար Արթուր Գրիգորյանը համոզմունք է հայտնել, որ  էներգետիկայի  բնագավառում  առկա փոխգործակցությունը հաջողությամբ կշարունակվի նաև առաջիկայում:
Դիմիտրի Գվինդադձեն նշել է, որ բանկը պատրաստակամ է աջակցելու  ինչպես  էներգետիկայի բնագավառի, այնպես էլ ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված ծրագրերին:

The collaboration in the energy sector will continue successfully: Arthur Grigoryan
On May 22, RA Minister of Energy infrastructures and Natural Resources Arthur Grigoryan received Head of the Armenian office of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) Dimitri Gvindadze.
Issues related to current and prospective projects in the energy sector were discussed.
Highlighting the role of the European Bank for Reconstruction and Development in the development of Armenia's economy, Minister Arthur Grigoryan expressed conviction that the existing energy cooperation will continue successfully in the near future.
Dimitri Gvindadze noted that the bank is ready to assist both energy and infrastructure development projects.