ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանը մայիսի 22-ին ընդունել է Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Սիլվի Բոսութղոյին:
Սիլվի Բոսութղոն շնորհավորել է Արթուր Գրիգորյանին էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել:
Քննարկվել են Համաշխարհային բանկի օժանդակությամբ Հայաստանի էներգետիկ բնագավառում իրականացվող ծրագրերի ընթացքն ու համագործակցության զարգացման նոր ուղղությունները:
Հանդիպման ավարտին կողմերը պատրաստակամությունն են հայտնել նպաստելու արդյունավետ և շարունակական գործակցությանը:

Minister Grigoryan accepted The Head of the Office of the World Bank in Armenia Ms. Sylvie Bossoutrot
RA Minister of Energy infrastructures and Natural Resources Artur Grigoryan accepted The Head of the Office of the World Bank in Armenia Ms. Sylvie Bossoutrot.
Sylvie Bossoutrot congratulated Arthur Grigoryan on his appointment as Minister of Energy infrastructures and Natural Resources and wished him success.
The process of the programs implemented in the energy sector of Armenia and new directions of cooperation development with the assistance of the World Bank were discussed.
At the end of the meeting the sides expressed readiness to promote effective and continuous partnerships.