Նախարարն ընդունել է «Քոնթուր Գլոբալ» ընկերության ներկայացուցիչներին
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանը փետրվարի 22-ին ընդունել է «ՔոնթուրԳլոբալ ընկերության» զարգացման և գործող ծրագրերի ղեկավար Ռալֆ Նովակին և «Քոնթուր Գլոբալ Հիդրոկասկադ» ՓԲԸ տնօրեն Արա Հովսեփյանին:
Քննարկվել են Որոտան հիդրոէլեկտրակայանների համալիրում իրականցվող ընթացիկ նորոգման աշխատանքներին,  սարքավորումների արդիականացմանն ու ջրային ռեսուրսների առավել արդյունավետ օգտագործմանը վերաբերող հարցերն ու համագործակցության զարգացման հնարավորությունները:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև վերականգնվող էներգետիկայի բնագավառում արտադրական կարողությունների զարգացմանն ուղղված ծրագրերի արդյունավետությանը:
Հանդիպման ավատին կողմերը վերահաստատել են  էներգետիկայի բնագավառում համագործակցությունը շարունակելու և զարգացնելու պատրաստակամությունը:

Министр принял представителей компании «Контур Глобал»
Министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов Ашот Манукян РА принял 22 февраля руководителя программ развития и действующих проектов компании «Контур Глобал» Ральфа Новака и директора ЗАО «Контур Глобал Гидрокаскад» Ара Овсепяна.
Были обсуждены вопросы, касающиеся текущих работ по реконструкции Воротанского каскада ГЭС, модернизации оборудования и более эффективного использования водных ресурсов, а также возможности развития сотрудничества.
Собеседники рассмотрели также эффективность программ, направленных на развитие производственного потенциала в сфере возобновляемой энергетики.
По окончании встречи стороны подтвердили готовность продолжать и развивать сотрудничество в энергетической сфере.