Նախարարն ընդունել է իսպանական Cobra ընկերության ներկայացուցիչներին
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանն  ընդունել է «ԷՅ-ՍԻ-ԷՍ ԿՈԲՐԱ» (Cobra) ընկերության տարածաշրջանային   տնօրեն Ալեխանդրո Ռոդրիգոյի գլխավորած   պատվիրակությանը:
Նախարարը դրական է գնահատել իսպանական ընկերության՝ Հայաստանում իրականացվող ներդրումային ծրագրերին մասնակցության պատրաստակամությունն ու դրանց զարգացման հեռանկարները։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Ալեխանդրո Ռոդրիգոն  Աշոտ Մանուկյանին ներկայացրել է իր ղեկավարած ընկերության գործունեությունը և խոսել զարգացման  առաջնահերթությունների մասին, ինչպես նաև քննարկել Հայաստանի հետ  էներգետիկայի  բնագավառում համագործակցության ծրագրերը:
Նա ընդգծել է, որ աշխարհի տարբեր երկրներում ավելի քան 300 մասնաճյուղեր ունեցող   «ԷՅ-ՍԻ-ԷՍ ԿՈԲՐԱ» ընկերությունը գործունեություն է  ծավալում  նաև էներգետիկայի  բնագավառում, մասնավորապես՝  մասնագիտացած է հիդրոկայանների,  արևային կայանների,   էլեկտրահաղորդման գծերի կառուցման գործում: Ալեխանդրո Ռոդրիգոն նշել է, որ   ընկերությունը հետաքրքրված է «Մեղրի» ՀԷԿ-ի կառուցման ծրագրով:
Աշոտ Մանուկյանը մանրամասներ է ներկայացրել հիդրոկայանի կառուցման ծրագրի վերաբերյալ: Նախարարն ընդգծել է, որ իրանցի գործընկերների հետ պայմանավորվածություն է ձեռք  բերվել, որ համապատասխան ֆինանսավորման դեպքում, հայկական կողմը ևս կարող է մասնակիցներ ներգրավել նախագծում։

Министр энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА Ашот Манукян принял делегацию, возглавляемую региональным директором компании «Эй-Си-Эс Кобра» (Cobra) Алехандро Родриго.
Министр дал позитивную оценку готовности испанской компании участвовать в осуществляемых в Армении инвестиционных программах и перспективам их развития.
Поблагодарив за прием, Алехандро Родриго представил Ашоту Манукяну деятельность возглавляемой им компании, рассказал о приоритетах развития, а также обсудил программы сотрудничества с Арменией в сфере энергетики. Он подчеркнул, что компания «Эй-Си-Эс Кобра», имеющая более 300 филиалов в разных странах мира, осуществляет деятельность также в сфере энергетики, в частности, специализируется на строительстве гидростанций, солнечных станций, линий электропередачи. Алехандро Родриго отметил, что компания заинтересована программой строительства ГЭС «Мегри».
Ашот Манукян представил подробности строительства гидроэлектростанции. Министр подчеркнул, что с иранскими партнерами достигнута договоренность, что в случае соответствующего финансирования, армянская сторона может также привлечь в проект участников.