Նոյեմբերի 30-ին կայացած նիստում կառավարությունը համաձայնություն է տվել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև Հայաստանի Հանրապետություն բնական գազի առաքման ժամանակ գների ձևավորման կարգի վերաբերյալ 2013 թվականի դեկտեմբերի 2-ի Համաձայնագրում փոփոխություններ կատարելու մասին» արձանագրության կնքման վերաբերյալ ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարության ներկայացրած առաջարկությանը: Ըստ այդմ, 2018թ. ամբողջ տարվա համար Հայաստան ներմուծվող ռուսական գազի գինը կկազմի 150 դոլար՝ հազար խոր. մետրի դիմաց։
Ներկայացված հիմնավորման համաձայն, Արձանագրության ստորագրումը կնպաստի երկու երկրների միջև փոխշահավետ համագործակցության զարգացմանը, տնտեսական կապերի խորացման համար բարենպաստ պայմանների ստեղծմանն ու գործարար ակտիվության խթանմանը։

Армения продолжит получать российский газ за 150 долларов
На заседании 30 ноября правительство одобрило предложение министерства энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА о подписании протокола «О внесении изменений в соглашение между правительством Республики Армения и правительством Российской Федерации от 2 декабря 2013 года о порядке формирования цен при поставке природного газа в Республику Армения».
Согласно протоколу, в течение всего 2018 года цена на ввозимый в Армению российский газ составит 150 долларов за 1 тысячу кубометров. В соответствии с представленным обоснованием, подписание протокола будет способствовать развитию взаимовыгодного сотрудничества между двумя странами, созданию благоприятных условий для углубления экономических связей и стимулированию деловой активности.