Նոյեմբերի 30-ին կայացած նիստում կառավարությունը համաձայնություն է տվել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև Հայաստանի Հանրապետություն բնական գազի առաքման ժամանակ գների ձևավորման կարգի վերաբերյալ 2013 թվականի դեկտեմբերի 2-ի Համաձայնագրում փոփոխություններ կատարելու մասին» արձանագրության կնքման վերաբերյալ ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարության ներկայացրած առաջարկությանը: Ըստ այդմ, 2018թ. ամբողջ տարվա համար Հայաստան ներմուծվող ռուսական գազի գինը կկազմի 150 դոլար՝ հազար խոր. մետրի դիմաց։
Ներկայացված հիմնավորման համաձայն, Արձանագրության ստորագրումը կնպաստի երկու երկրների միջև փոխշահավետ համագործակցության զարգացմանը, տնտեսական կապերի խորացման համար բարենպաստ պայմանների ստեղծմանն ու գործարար ակտիվության խթանմանը։

At the November 30 sitting, the Government agreed agreement between the Government of the Republic of Armenia and the Government of the Russian Federation regarding the conclusion of the Protocol on Making Amendments to the Agreement on Prices for Natural Gas Delivery to the Republic of Armenia, dated December 2, 2013, submitted by the RA Ministry of Energy infrastructures and Natural Resources.
According to the justification, the signing of the Protocol will promote the development of mutually beneficial cooperation between the two countries, creating favorable conditions for the deepening of economic ties and promoting business activity.