Նոյեմբերի 7-ին «Հիլթոն» հյուրանոցում տեղի ունեցավ «Հայաստանի էներգետիկ ոլորտում ներդրումային ռիսկերի մեղմացում» խորագրով համաժողովը, որը կազմակերպել էր Միջազգային էներգետիկ Խարտիայի քարտուղարությունը՝ Եվրոպական միության (EU4Energy) ծրագրի շրջանակներում: Համաժողովին ներկա էին ոլորտին առնչվող պետական կառույցների, միջազգային կազմակերպությունների ու ծրագրերի, ֆինանսական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ և փորձագետներ:
Համաժողովում քննարկվել է Միջազգային էներգետիկ խարտիայի քարտուղարության կողմից մշակված «Հայաստանի էներգետիկ ոլորտում ներդրումային ռիսկերի գնահատումը» զեկույցը։ Ներկայացվել են իրականացված գնահատման արդյունքները և մատնանշվել հետագա անելիքները։ Զեկույցի նպատակն է հավելյալ պայմաններ ստեղծել ներդրումային միջավայրի հետագա բարելավման և ներդրումների ներգրավվման համար:

Состоялась конференция на тему «Смягчение инвестиционных рисков в энергетической сфере Армении»
7 ноября в гостинице «Хилтон» состоялась конференция на тему «Смягчение инвестиционных рисков в энергетической сфере Армении», организованная секретариатом Международной энергетической хартии в рамках программы Европейского союза (EU4Energy). На конференции присутствовали представители и эксперты, связанных со сферой государственных структур, международных организаций и программ, финансовых организаций.
На конференции был обсужден доклад «Оценка инвестиционных рисков в энергетической сфере Армении», подготовленный секретариатом Международной энергетической хартии. Представлены результаты проведенной оценки и обозначены дальнейшие работы. Цель доклада – создать дополнительные условия для дальнейшего улучшения инвестиционной среды и привлечения инвестиций.