Նոյեմբերի 7-ին «Հիլթոն» հյուրանոցում տեղի ունեցավ «Հայաստանի էներգետիկ ոլորտում ներդրումային ռիսկերի մեղմացում» խորագրով համաժողովը, որը կազմակերպել էր Միջազգային էներգետիկ Խարտիայի քարտուղարությունը՝ Եվրոպական միության (EU4Energy) ծրագրի շրջանակներում: Համաժողովին ներկա էին ոլորտին առնչվող պետական կառույցների, միջազգային կազմակերպությունների ու ծրագրերի, ֆինանսական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ և փորձագետներ:
Համաժողովում քննարկվել է Միջազգային էներգետիկ խարտիայի քարտուղարության կողմից մշակված «Հայաստանի էներգետիկ ոլորտում ներդրումային ռիսկերի գնահատումը» զեկույցը։ Ներկայացվել են իրականացված գնահատման արդյունքները և մատնանշվել հետագա անելիքները։ Զեկույցի նպատակն է հավելյալ պայմաններ ստեղծել ներդրումային միջավայրի հետագա բարելավման և ներդրումների ներգրավվման համար:

The conference titled "Mitigation of Investment Risks in the Energy Sector of Armenia" was held
On November 7, Hilton Hotel hosted a conference titled "Mitigation of Investment Risks in the Energy Sector of Armenia" organized by the Secretariat of the International Energy Charter within the framework of the European Union (EU4Energy) program. Representatives of government agencies, international organizations and programs, financial organizations and experts were present at the conference.
During Conference discussed the "Investment Risk Assessment in the Energy Sector of Armenia" drafted by the Secretariat of the International Energy Charter. The results of the assessment have been presented and point out further actions. The goal of the report is to create additional conditions for the further improvement of the investment environment and the attraction of investments.