ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանը սեպտեմբերի 26-ին ընդունել է Ղազախստանի Ղազգեոլոգիա ազգային երկրաբանական հետազոտական ընկերության կառավարման խորհրդի նախագահի տեղակալ Ելդար Տագաշին։ Քննարկվել են ընդերքի ոլորտում համագործակցության հնարավորությունները։
Ընկերության կառավարման խորհրդի նախագահի տեղակալը նախարարին ներկայացրել է Ղազգեոլոգիա ընկերության գործունեության ոլորտները, անդրադարձել արտասահմանյան տարբեր ընկերությունների հետ համագործակցությանն ու ներումային ծրագրերի իրականացմանը։ Ելդար Տագաշը Աշոտ Մանուկյանին տեղեկացրել է նաև ընդերքի ոլորտում Հայաստանի հետ համագործակցություն ծավալելու իրենց հետաքրքրությունների մասին։
Ողջունելով Ղազախստանի ազգային երկրաբանական հետազոտական ընկերության մտադրությունները՝ նախարարը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել փոխգործակցության հաստատմանն ու համատեղ ծրագրերի իրականացմանը:

Kazakhstan is interested in cooperation with Armenia in the field of entrails
RA Minister of Energy infrastructures and Natural Resources Ashot Manukyan received September 26 the Deputy Chief of the Management Board of the Kazakhstan joint-stock company "Kazgeology National Exploration company", Yeldar Tagashin. The possibilities of collaboration in the field of entrails were discussed.
Deputy Chief of the Management Board of the Company presented to the Minister the spheres of activity of the "Kazgeology National Exploration company", touched upon the cooperation with various foreign companies and implementation of the amnesty programs. Yeldar Tagashin also informed Ashot Manukyan about their interest in cooperation with Armenia in the sphere of entrails.
Welcoming the intentions of the national geological research company of Kazakhstan, the Minister expressed readiness to assist in establishing partnerships and implementing joint projects.