Պետական պարգևներ` Հայաստանի Հանրապետության անկախության 26-րդ տարեդարձի առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 26-րդ տարեդարձի առթիվ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր Հայաստանի ազգային պատկերասրահում տեղի ունեցած հանդիսավոր արարողության ժամանակ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի անունից պարգևներ է հանձնել մեր երկրի զարգացման գործում նշանակալի ավանդ և վաստակ ունեցած տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչների: ՀՀ Նախագահի հրամանագրերով՝ արդյունավետ և բարեխիղճ աշխատանքի համար Հայաստանի Հանրապետության բարձր պարգևների են արժանացել նաև Էներգետիկայի և ընդերքի բնագավառի ներկայացուցիչներ:
Պարգևատրվել են «Հայկական ատոմային էլեկտրակայան» ՓԲԸ-ի ռեակտորային արտադրամասի ռեակտորային բաժանմունքի ավագ օպերատոր Սերյոժա Մանուկյանը, «Հրազդանի էներգետիկ կազմակերպության» ԲԲԸ էլեկտրական արտադրամասի էլեկտրակայանի բլոկային մասի էլեկտրասարքավորումները սպասարկող 6-րդ որակավորման խմբի էլեկտրամոնտյոր Գրիշա Իսրայելյանը, «Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատ» ՓԲԸ-ի ստորգետնյա աշխատանքների հորատանցող Արթուր Իսախանյանն ու «ԳեոՊրոՄայնինգԳոլդ» ՍՊԸ-ի Սոթքի ոսկու հանքի տեխնոլոգիական տրանսպորտի տեղամասի «Բելազ» ավտոինքնաթափի վարորդ  Վաղինակ Մելքոնյանը։

Государственные награды к 26-летию Независимости Республики Армения
По случаю 26-летней годовщины независимости Республики Армения Премьер-министр Карен Карапетян во время состоявшейся сегодня в Национальной картинной галерее Армении торжественной церемонии от имени Президента РА Сержа Саргсяна вручил награды представителям различных сфер, имеющих значимый вклад и заслуги в деле развития нашей страны. Указами Президента РА за результативную и добросовестную работу также представители энергетической и горнодобывающей промышленности удостоены высоких наград Республики Армения.
Награждены Серёжа Манукян- старший оператор реакторного отделение реакторного подразделения ЗАО «Армянской атомной электростанции», Гриша Исраелян- электрик 6-й квалификационной группы, обслуживающей электрооборудование блока электростанции ОАО «Разданской энергетической организации», Артур Исаханян- подземный работник в подзеной скважине ЗАО «Капанского горно-обогатителього комбината» и Вагинак Мелконян- водитель грузовика технологического транспортного раздела Сотского золотого рудника «Белаз» в ООО «ГеоПроМайнингГолд».