Պետական պարգևներ` Հայաստանի Հանրապետության անկախության 26-րդ տարեդարձի առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 26-րդ տարեդարձի առթիվ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր Հայաստանի ազգային պատկերասրահում տեղի ունեցած հանդիսավոր արարողության ժամանակ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի անունից պարգևներ է հանձնել մեր երկրի զարգացման գործում նշանակալի ավանդ և վաստակ ունեցած տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչների: ՀՀ Նախագահի հրամանագրերով՝ արդյունավետ և բարեխիղճ աշխատանքի համար Հայաստանի Հանրապետության բարձր պարգևների են արժանացել նաև Էներգետիկայի և ընդերքի բնագավառի ներկայացուցիչներ:
Պարգևատրվել են «Հայկական ատոմային էլեկտրակայան» ՓԲԸ-ի ռեակտորային արտադրամասի ռեակտորային բաժանմունքի ավագ օպերատոր Սերյոժա Մանուկյանը, «Հրազդանի էներգետիկ կազմակերպության» ԲԲԸ էլեկտրական արտադրամասի էլեկտրակայանի բլոկային մասի էլեկտրասարքավորումները սպասարկող 6-րդ որակավորման խմբի էլեկտրամոնտյոր Գրիշա Իսրայելյանը, «Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատ» ՓԲԸ-ի ստորգետնյա աշխատանքների հորատանցող Արթուր Իսախանյանն ու «ԳեոՊրոՄայնինգԳոլդ» ՍՊԸ-ի Սոթքի ոսկու հանքի տեխնոլոգիական տրանսպորտի տեղամասի «Բելազ» ավտոինքնաթափի վարորդ  Վաղինակ Մելքոնյանը։

State Awards on the 26th Anniversary of Independence of the Republic of Armenia
On the occasion of the 26th anniversary of independence of the Republic of Armenia, RA Prime Minister Karen Karapetyan presented awards on behalf of the President of Armenia Serj Sargsyan at the solemn ceremony at the National Gallery of Armenia today in representatives of different spheres, who have made a significant contribution to the development of our country.
By the decrees of the President of the Republic of Armenia, representatives of the energy and mining industry have also been awarded high awards for effective and honest work.
Awarded Seryoja Manukyan- senior operator of the reactor department reactor workshop at the "Armenian Nuclear Power Plant" CJSC, Grisha Israyelyan- an electrician of the 6th qualifying group serving electrical equipment of the power plant block of the "Hrazdan Energy Organization" OJSC, Artur Isakhanyan- underground boreholer of "Kapan Ore Processing Combine" CJSC and Vaghinak Melkonyan- driver of the "Belaz" car dump, at the "Sotq" gold mine mining site at "GeoProMiningGold" LLC.